Każdy lubi pograć w coś za darmo. Jeżeli ktoś rozważał kupno danego tytułu, to jest to idealna okazja do jego przetestowania. Jest to również bardzo dobre zagranie marketingowe, ponieważ gracze, którym gra się spodoba, kupią ją później. Tak właśnie Blizzard zamierza po raz kolejny promować swoje sieciowe FPP Overwatch, w które będzie można pograć już za tydzień. 

Nie jest to pierwsza tego typu akcja, więc regularni gracze nie powinni obawiać się przeciążenia serwerów. Blizzard jest na takie sytuacje dobrze przygotowany. Nie jest to również żaden tani chwyt marketingowy, ponieważ podczas darmowego weekendu będą dostępne wszystkie postacie. Każdy, kto będzie chciał spróbować swoich sił w Overwatch, będzie mógł wypróbować każdego z 25 bohaterów na 16 mapach w różnych trybach rozgrywki. Dostępny będzie też tryb szkoleniowy, który można uruchomić i zapoznać się z zasadami gry.

Darmowy weekend z Overwatch wystartuje w piątek 22 września o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Z darmowej rozgrywki cieszyć będą się mogli zarówno PCtowcy, jak i konsolowcy. Przy czym Ci drudzy będą musieli mieć opłacony abonament wymagany do rozgrywek sieciowych, tj. posiadacze Xbox One muszą mieć aktywną usługę Xbox Live Gold, a PlayStation 4 potrzebują PlayStation Plus. Posiadacze komputerów mają łatwiej, ponieważ w przypadku systemu Windows wystarczy mieć darmowe konto Battle.net. Darmowy granie w Overwatch zakończy się we wtorek 26 września o godzinie 8:59 naszego czasu.  W całej promocji najlepsze jest to, że zdobyte podczas darmowego weekendu przedmioty zostaną na stałe przypisane do konta. Dlatego też, jak ktoś zdecyduje się na późniejszy zakup Overwatch, to po zalogowaniu zobaczy wszystkie swoje zdobycze.

Źródło: Blizzard

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.