Diablo II jest moją ulubioną grą. Wracam do niej co rusz. Przestałem już liczyć, ile godzin nad nią spędziłem. Jestem oldskul’owcem i nowa wersja Diablo III nie sprawiała mi takiej radości jak poprzedniczka. Tym bardziej byłem zadowolony, gdy dowiedziałem się, że Blizzard wydał nowy patch do mojej ulubionej wersji Diablo oznaczony numerem 1.14a.

Diablo II to już prawie pełnoletnia gra. Ma szesnaście lat, a jednak nadal rodzi uśmiech na ustach fanów. Sięgnąłem po nią pierwszy raz, kiedy skończyłem piętnaście lat i od razu wiedziałem, że będzie moją ulubioną grą na długie lata. Ostatni patch wydany został w 2011 roku i oznaczony był numerem 1.13d. Obecny numer to 1.14a. Najważniejsze dla fanów chyba jest to, co patch wnosi do gry.

"Aktualizacja skupia się na błędach typu glitch we współczesnych 
systemach operacyjnych. Możecie wreszcie odesłać na emeryturę starego 
Mac PowerPC. W zestawie z aktualizacją otrzymacie również nowiuteńki, 
błyszczący instalator dla OSX." - pisze jeden z deweloperów na forum 
us.battle.net dodając, że rozpoczęte zostały też prace mające na celu 
usprawnienie systemu wykrywania oszustw i hacków.

Po zainstalowaniu powyższego patcha gra ma być bardziej kompatybilna z systemami Windows 7/8.1/10. Jest to dobry krok. Fanów Diablo II nie brakuje, a komputery wymieniamy stale. Smutne byłoby, gdybyśmy nie mogli w nie pograć na nowych systemach, albo musieli używać emulatorów obniżających wydajność. Blizzard zapowiada też, że nie jest to koniec niespodzianek i nie porzucają Diablo II. Możliwe też, że Blizzard zadba w najbliższym czasie o inne kultowe tytuły, które wyszły spod ich rąk, a mianowicie Starcraft i Warcraft III. Fanów tych gier też w sieci nie brakuje.

diablo2

Patcha do Diablo możecie pobrać ze strony battle.net.