Znam system Android od samego początku jego istnienia. Dość szybko zrezygnowałem z telefonów z Symbianem na rzecz systemu opartego na Linuxie, do którego mam większe przekonanie. Zawsze byłem zadowolony, ale ostatnimi czasy to, co dzieje się na rynku Androida doprowadziło mnie do zmiany firmy. O tym, że użytkownicy, nawet flagowych modeli telefonów muszą czekać na aktualizacje, wie już chyba każdy, ale nie każdy chce się z tym pogodzić. Niektórzy narzekają, inni uciekają. Jeszcze inni szukają rozwiązań.

Wiem, że ostatnio pojawił się nareszcie update dla modelu Samsung Galaxy S6. Nie wiem, czy mam skakać w podskokach z radości, czy zbudować im pomnik, że w końcu wypuścili update. Jednak nie wszyscy są takimi szczęściarzami. Nawet przewodnie modele telefonów, zwane flagowcami nie otrzymały jeszcze aktualizacji. Niektórzy mieli na tyle dość czekania, że postanowili stworzyć motyw, który przekształca wygląd dowolnego Androida w ten prosto z “piankowej” wersji. Oczywiście, jest to zabieg czysto kosmetyczny. Funkcjonalność niestety pozostaje dokładnie taka sama. Myślę, że w trakcie tworzenia tego motywu graficznego chodziło jednak bardziej o zasadę, co z oczu, to i z serca. Im mniej będziemy patrzeć na stary system, tym lepiej będziemy się czuć. Niestety, może to zadowolić tylko mniej zaawansowanych użytkowników. Ci, którzy z telefonami pracują na dzisiaj wiedzą, że żadna nakładka graficzna nie naprawi tego, co jest pod spodem. Jednak darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Niektórzy będą zadowolenia z takiego obrotu sprawy.

Android-M

Gdzie można znaleźć wzmiankowany motyw? Na Samsung Theme Store. Tak, niestety! Jest on tylko dla telefonów Samsung. Lepszy rydz niż nic. My jednak nadal czekamy na obiecane aktualizacje i mam wrażenie, że się nie doczekamy, albo uschniemy.

nicholas-hendrickx,the-marshmallow-incident,macro-yellow-digital-dead-small-marshmallows-sonia-melted-1cm-youknowthesmallonesforinahotchoco