Kilka dni temu Nintendo zapowiedziało wydanie nowej gry mobilnej na urządzenia z Androidem i iOS-em. Pokémon Rumble Rush jest kolejną pozycją po Pokémon Quest, która korzysta z popularności “kieszonkowych stworków”. Gra oficjalnie jest w fazie testów i teoretycznie mogą grać w nią tylko mieszkańcy Australii. W praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagrali w nią również gracze z Polski.

Wątpię, żeby jakakolwiek gra mobilna z uniwersum Pokémonów powtórzyła sukces Pokémon GO. Niantic zrobiło kawał dobrej roboty. Gra trafiła również na podatny grunt. Trochę nowa forma rozgrywki zmuszająca do wyjścia z domu sprawiła, że ulice i parki zapełniły się ludźmi ze smartfonami i wystającymi z kieszeni power bankami. Do tego doszedł zrównoważony system mikropłatności, który nie odrzucał, a delikatnie zachęcał do wydawania pieniędzy. Kolejną dobrą pozycją jest Pokémon Quest. Gra ta na początku mnie zniechęciła. Jednak później przekonałem się zarówno do charakterystycznej oprawy graficznej, jak i nietypowego mechanizmu rozgrywki. Zastanawiam się, czy podobnie będzie z Pokémon Rumble Rush.

Jak zainstalować Pokémon Rumble Rush?

Gra już się pojawiła w sklepie Google Play. Jednak dla mieszkańców Polski jest ona oficjalnie niedostępna. Na szczęście użytkownicy Androida nie muszą obchodzić tego typu ograniczeń poprzez zmianę ustawień lokalizacyjnych sklepu. Jednak będziecie musieli zrobić coś, do czego Was zazwyczaj zniechęcam, czyli pobrać i zainstalować plik APK pochodzący z “niezaufanego źródła”. Nie martwcie się, nie będziecie musieli szukać go po podejrzanych zakamarkach internetu. Spokojnie możecie skorzystać z pliku instalacyjnego dostępnego na stronie APKMirror. Z tej samej strony instalowałem Pokémon GO, zanim gra oficjalnie pojawiła się w naszym kraju.

Po kilkudziesięciu minutach rozgrywki pokusiłbym się o stwierdzenie, że Pokémon Rumble Rush ma potencjał. Na razie przeszedłem pierwszy etap wyspy i wziąłem udział w pierwszym turnieju. Mechanika jest dość specyficzna. Jednak mamy tutaj do czynienia ze stworkami z pierwszej generacji. Jednak posiadają one ataki typów wprowadzonych w późniejszych generacjach. Przykładowo Rattata dysponuje ruchem typu mrocznego. Działa również mechanizm przywoływania sojusznika (summon gear). Przy czym przywołany Pokémon nie walczy u naszego boku, a wykonuje pojedynczy potężny atak i znika. Ruch ten przydaje się podczas walki z bossami.

Jeśli zdecydujecie się na grę w Pokémon Rumble Rush już teraz, to pamiętajcie, że wciąż jest to wersja beta. Niestety nie wiemy, kiedy Nintendo wyda wersję stabilną i czym się będzie ona różnić od obecnej.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.