Marketingowcy Apple od czasu do czasu wpadną na dość kontrowersyjny pomysł. Tym razem mamy okazję zapoznać się z ciekawą twórczością osoby odpowiedzialnej za przekazy medialne w Indiach. Okazuje się bowiem, że tam stary poczciwy iPhone 6s jest określany mianem niesamowitego smartfona. Co w nim takiego wyjątkowego?

Indie są drugim co do wielkości rynkiem urządzeń mobilnych na świecie. Więcej użytkowników telefonów komórkowych mieszka tylko w Chinach. Dlatego Apple stara się zaistnieć w świadomości hindusów i za wszelką cenę chce dostosować ceny swoich urządzeń do możliwości finansowych mieszkańców Indii. Niestety gigant nie może zaoferować zbyt konkurencyjnych cen, bo smartfony importowane na sprzedaż są obłożone specjalnym podatkiem. Jedynym sposobem na jego ominięcie jest produkowanie urządzeń w Indiach. I tak właśnie Apple zaczęło w Indiach produkcję “niesamowitego” iPhone 6s. Jego cena wynosi równowartość około 1 500 zł.

Czy iPhone 6s nadaje się do użytku w 2019 roku?

Model ten pojawił się na rynku we wrześniu 2015 roku. Czyli mamy tutaj do czynienia z urządzeniem, które jest na rynku już ponad 4 lata. Co ciekawe, jest ono dalej wspierane. iPhone 6s dostaje wszystkie aktualizacje systemu iOS. Ostatnie plotki sugerują, że dostanie on również aktualizację do nowego iOS 13. Dlatego smartfon ten nie jest takim złym wyborem dla osób, które chcą zakosztować ekosystemu Apple, a nie stać ich na nowszy model.

W Indiach produkowany jest również iPhone SE. Oba smartfony pochodzą z fabryki firmy Wistron. Mówi się również o tym, że Wistron ma się również zająć produkcją szybszych iPhone’ów. Jednak informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Źródło: 9to5mac

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.