Premiera gry Pokemon Let’s Go zbliża się wielkimi krokami. Co za tym idzie, jest to także dobry czas by rozwiać tajemnicę na temat przedziwnego mistycznego Pokemona, który ma pojawić się w tej serii. Mowa tutaj o Meltan, Pokemonie o legendarnym numerze 152 w pokedexie Kanto.

Rozwiązana tajemnica Pokemona Meltan

Ostatni odcinek, jaki ukazał się na oficjalnym kanale Pokemon w sieci społecznościowej ukazuje nam ostateczną formę, którą jest Melmetal. Według historii świata, nie był on widziany od 3000 lat! W czasach starożytnych ten Pokémon był czczony ze względu na moc tworzenia metalu. Jak się dowiadujemy, jest on także pierwszym mistycznym Pokemonem, który ma możliwość ewoluowania. Jego nazwa już z góry mówi, że jest on typu stalowego.   

Melmetal w Pokemon Let’s Go

Pokemon ten posiada specyficzny ruch, a jest nim Double Iron Bash. Ten unikalny ruch typu stalowego pozwala Melmetalowi używać nakrętki sześciokątnej w klatce piersiowej jako osi, aby obracać swoimi potężnymi ramionami, zadając podwójny cios przeciwnikowi. Ciężar ciężkich sześciokątnych nakrętek na ramionach w połączeniu z tym ruchem obrotowym nadaje temu ruchowi nadzwyczajną moc. Po trafieniu może nawet sprawić, na obezwładnienie przeciwnika na jedną turę! Jak jednak zdobyć takiego towarzysza w grze? Sposób jest prosty – będziemy musieli pomóc sobie grając dodatkowo w Pokemon Go.

Wielkie polowanie na Meltan w Pokemon Go

Wiemy już, jak będzie przebiegał proces pozyskania tego mistycznego przyjaciela. Stało się jasne, że Meltan będzie mógł ewoluować w Melmetala  tylko w Pokémon GO. Aby go ewoluować, gracz będzie musiał zdobyć 400 meltanowych cukierków. Jakby nie patrzeć, jest to sporo roboty. Aby jednak ułatwić sobie zadanie, możemy przecież korzystać z przysłowiowych skrótów. Złapanego w dziczy Meltana możemy przecież odesłać do profesora Willowa, wymienić się nim z przyjaciółmi, ustawić go jako nasz Buddy, użyć Rare candy, które dostaliśmy po wygraniu raidów lub nawet wysłać naszą zdobycz do naszej kopii gry Pokémon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokémon: Let’s Go, Eevee! Nowością może tu też być informacja, że tego mistycznego Pokemona nie musimy zdobywać na własną rękę, a pomóc mogą nam w tym nasi znajomi z Pokemon Go, dając nam go w prezencie.

Mystery Box to klucz do złapania Meltana

Aby złapać Meltana, konieczne jest posiadanie Mystery Box, które mamy szansę otrzymać, wysyłając Pokémona z Pokémon GO do Pokémon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokémon: Let’s Go, Eevee!  Przedmiot ten, zaraz po użyciu zamyka się. Jedynym sposobem na ponowne jego otwarcie jest poczekanie określonego czasu, a następnie wysłanie kolejnego Pokémona do Pokémon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokémon: Let’s Go, Eevee! Co jednak, gdy nie posiadamy własnej kopii Pokemon Let’s Go? Z pomocą przychodzą nam przyjaciele. Aby otrzymać trzymać Mystery Box, możemy wysłać Pokemona na konsolę Switch naszego przyjaciela. Natomiast ważne będzie tu ograniczenie – gracz będzie mógł posiadać tylko jeden Mystery Box na daną chwilę. Po otwarciu tego tajemniczego pudełka w Pokemon Go, na mapie w naszej okolicy pojawi się kilka Meltanów, które będziemy mogli pochwycić.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.