Serwis G2A ma na swoim koncie kilka kontrowersji. Tym razem graczom nie przypadł do gustu kontrowersyjny zapis w regulaminie, który dotyczy pobierania opłaty za… nieużywanie konta.

G2A kusi graczy do nabywania cyfrowej wersji gier po atrakcyjnych cenach. Dobre opinie o sprzedających oraz przystępne ceny sprawiają, że użytkownicy chętnie korzystają z tego sposobu kupna gier. Autorski system płatności nazwany G2A Pay jest nie tylko wygodny, ale również bezpłatny. No, prawie bezpłatny. Jeden z użytkowników otrzymał informację, że z jego wirtualnego portfela zniknie niedługo 1 Euro. Dlaczego? Powodem jest opłata naliczana za nielogowanie do systemu przez przynajmniej 180 dni.

G2A inactive

Dlaczego G2A każe płacić za nieużywanie konta?

Właściciele serwisu przygotowali odpowiedź, w której wyjaśniają, dlaczego każą sobie płacić za niekorzystanie z platformy. G2A tłumaczy, że opłata pobierana jest z myślą o pokryciu kosztów związanych z utrzymaniem serwerów oraz reszty infrastruktury IT. Firma uważa, że nie ma sensu utrzymywać kont, które i tak są nieużywane. Dlatego użytkownicy proszeni są o zalogowanie się przynajmniej raz na 180 dni.

G2A pobiera pierwsze 1 Euro po 180 dniach nieaktywności. Jeśli użytkownik się nie zaloguje, to później z wirtualnego portfela znika kolejne 1 Euro co miesiąc. Przy czym opłata pobierana jest tylko od użytkowników, którzy mają jakiekolwiek środki zgromadzone w portfelu G2A. Na szczęście firma nie obciąża w ten sposób kart kredytowych użytkowników, czy też kont PayPal. Jeśli ktoś nie korzysta ze swojego konta i nie ma na nim żadnych środków, to zostanie ono deaktywowane.

Źródło: Reddit

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.