W dzisiejszych czasach miniaturyzacji można się wszystkiego spodziewać. Witać to szczegółowo w świecie smartfonów oraz dostosowanym dla nich grom. Już w lutym naszym oczom ukarze się FINAL FANTASY XV: POCKET EDITION, wcielenie swojego starszego brata, lecz tym razem dostosowane dla wszystkich graczy jeżdżącymi komunikacją czy czekającymi w poczekalni.

Nowa gra Square Enix będącą jedną z najlepiej znanych serii jRPG trafi na nasze telefony z systemem Android oraz iOS już w lutym. Przecieki dotyczące premiery i samych informacji na temat FINAL FANTASY XV: POCKET EDITION pojawiły się w aplikacji App Store. Chcąc wyszukać następne nowości, więcej informacji możemy znaleźć już na oficjalnej stronie z możliwością preorderu gry. Nowe Final Fantasy na smartfony będzie produkcją, która przedstawi nam na nowo historię piętnastej części serii w nowej, uproszczonej i można rzecz powiedzieć słodkiej formie chibi.

Każdy może przetestować FINAL FANTASY XV: POCKET EDITION

Gra będzie dostępna za darmo do pobrania zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i na iOS. Dzięki temu będziemy mogli spróbować, czy gra przypadnie nam do gustu przed jej kupnem. Do dyspozycji dostaniemy za darmo 2 z 10 dostępnych rozdziałów. Co ciekawsze, gra będzie polegała całkowicie na czynnościach wykonywanych poprzez dotknięcia ekranu. Dzięki temu rozwiązaniu nie zobaczymy na ekranie uciążliwego grzybka, czy samych przycisków akcji, które ostatnio na siłę próbują wcisnąć nam twórcy gier mobilnych. Jeśli chodzi o specyfikację telefonów Apple, gra będzie dostępna dla urządzeń z systemem od wersji iOS 11.1. Aplikacja zadziała także na wszystkich iPhone 6s oraz nowszych. Będzie wymagać minimum 8GB miejsca.Final Fantasy XV: Pocket Edition pojawi się w sprzedaży już 9 lutego 2018.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.