Producenci smartfonów z Androidem coraz częściej kierują swoje urządzenia w stronę użytkowników korzystających z dwóch kart SIM. Wcześniej osoby te były skazane na produkty Sony, flagowce sprowadzane z Chin lub urządzenia z tzw. średniej półki. Teraz okazuje się, że Samsung Galaxy S9 obsługujący dwie karty SIM pojawi się w Europie. Na pewno będzie dostępny w Niemczech, być może zobaczymy go również w Polsce.

Obsługę dwóch kart SIM doceniają przede wszystkim osoby posiadające prywatny oraz służbowy numer telefonu. Noszenie przy sobie dwóch smartfonów nie jest zbyt wygodne. Samsung powoli dostrzega tę grupę klientów również na starym kontynencie. Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy Note 8 w wersjach dual SIM są dostępne w kilku europejskich krajach, przy czym w Polsce sprzedawany jest tylko Note 8. Koreańczycy korzystają tutaj z rozwiązania hybrid SIM. Polega ono na tym, że użytkownik może zainstalować w smartfonie dwie karty nano SIM lub jedną kartę SIM i kartę pamięci microSD.

Samsung Galaxy S9 w wersji dual SIM został dostrzeżony na niemieckiej stronie producenta.

W spisie smartfonów dostępnym na stronie niemieckiego oddziału Samsunga znajduje się urządzenie SM-G960F/DS. Litera F oznacza wersję międzynarodową, natomiast DS jest skrótem od Dual SIM. Niestety nie oznacza to, że model ten będzie sprzedawany również w Polsce. Na wyjaśnienie tej kwestii będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nowe flagowce Samsunga zostaną zaprezentowane za niecały miesiąc, tj. 25 lutego. Wtedy też poznamy datę premiery nowych smartfonów. Najprawdopodobniej będzie ona miała miejsce na przełomie marca oraz kwietnia. Chwilę wcześniej poznamy oficjalne polskie ceny sprzedawanych w naszym kraju modeli.

Samsung Galaxy S9 oraz S9 Plus

Źródło: Samsung NiemcyLetsgoDigital

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.