Uniwersum Smoczych Kul przeżywa drugą młodość. Fani na bieżąco śledzą przygody Son Goku i jego ekipy w ramach mangi i anime Dragon Ball Super. Natomiast gracze po udanym Dragon Ball Xenoverse 2, który był po trochu odgrzewanym kotletem, czekają na nową bijatykę. Dragon Ball FighterZ zostanie wydane już niedługo, bo 26 stycznia. Gra zawita na wszystkie liczące się platformy, czyli PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Dragon Ball FighterZ jest bijatyką 2,5D, w której rozgrywka odbywa się tylko w dwóch wymiarach, ale grafika sprawia wrażenie istnienia głębi. Gracze będą mogli wcielić się w bohaterów serii Dragon Ball Z oraz Dragon Ball Super. Oprócz Son Goku oraz Vegety, dostępni będą również Gohan, Frieza, Kid Buu, Cell (Komórczak), Piccolo, Krillin, Nappa, Android 18 oraz bóg zniszczenia Beerus. W sieci można znaleść jeszcze informacje o pozostałych postaciach (z ciekawszych są to Hit, Goku Black/Zamasu czy też Trunks). Do tego dochodzą oczywiście transformacje oraz formy poszczególnych bohaterów. Jeżeli chodzi o tryby rozgrywki, to z ciekawszych należy wymienić walki 3 vs 3 (będzie możliwość wykonywania mieszanych/wspólnych ataków), rankingowe starcia online w trybie multiplayer oraz tryb fabularny z Androidem 21 (nowa postać stworzona na potrzeby gry, której powstanie nadzorował Akira Toriyama).

Wymagania sprzętowe Dragon Ball FighterZ nie są wygórowane

Zgodnie z oczekiwaniami, gra powinna bez problemu zadziałać na trochę starszych komputerach.

Specyfikacja minimalna:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit,
  • Procesor: AMD FX-4350 4,2 GHz lub Intel Core i5-3470 3,2 GHz,
  • Pamięć RAM: 4 GB,
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD 6870 lub Nvidia GeForce GTX 650 Ti, ewentualnie inna z minimum 1 GB pamięci.

Specyfikacja zalecana:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit,
  • Procesor: AMD Ryzen 5 1400 3,2 GHz lub Intel Core i7-3770 3,4 GHz,
  • Pamięć RAM: 8 GB,
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7870 lub Nvidia GeForce GTX 660, ewentualnie inna z minimum 2 GB pamięci.

Natomiast posiadacze konsol mogą już teraz spróbować swoich sił w Dragon Ball FighterZ dzięki trwającym otwartym testom beta. Niestety studio Bandai Namco walczy aktualnie z rozwiązaniem problemów związanych z wydajnością serwerów.

Źródło: Steam

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.