Fani Sanktuarium cały czas czekają na zapowiedź Diablo 4 albo przynajmniej odświeżonej wersji Diablo 2. Niestety, BlizzCon 2018 nie przyniósł upragnionych wieści. Ale nie jest źle. Blizzard przygotował dla nas nową grę z serii Diablo. Okazało się, że dzięki Diablo Immortal będzie dane nam eksplorować Sanktuarium za pomocą naszych urządzeń mobilnych. Nowa gra będzie dostępna na smartfonach z Androidem oraz systemem iOS.

Czym jest Diablo Immortal? Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z fabularną grą RPG typu MMO na urządzenia mobilne. Oznacza to, że podczas rozgrywki będziemy spotykać innych graczy, z którymi będziemy mogli przemierzać wspólnie Sanktuarium, zabijać hordy potworów oraz zdobywać legendarne przedmioty. Zmieniony zostanie również system sterowania. Gracze wolący tradycyjne metody rozgrywki (tj. za pomocą komputerów PC) trochę się tego obawiają. Jednak Blizzard zapewnia, że gra otrzyma intuicyjne komendy, gesty i sterowanie dotykowe, które dadzą nam pełną kontrolę nad naszym bohaterem. Dlatego właśnie gra na smartfonie z ekranem dotykowym będzie tak samo łatwa, jak za pomocą kontrolera lub klawiatury i myszy. Aktualnie nie mamy żadnych powodów, żeby nie wierzyć twórcom. Przy Diablo Immortal pracuje również studio NetEase, które ma na swoim koncie kilka udanych portów na urządzenia mobilne. Co do samej rozgrywki, to nowe Diablo na urządzenia mobilne przypomina swoim wyglądem Diablo 3. Widać to na poniższym zwiastunie, który prezentuje fragmenty gry.

Diablo Immortal jest umieszczone fabularnie pomiędzy Diablo II: Lord of Destruction i Diablo III

Diablo Immortal oś czasu

Na szczęście Blizzard nie poszedł na łatwiznę i przygotował dla swoich fanów pełnowartościową odsłonę z serii Diablo. Fabuła Diablo Immortal rozpoczyna się zaraz po zakończeniu Diablo II: Lord of Destruction, tj. zniszczeniu Kamienia Świata. Pradawne zło budzi się, żeby posiąść moc drzemiącą w odłamkach Kamienia. Dlatego śmiertelnicy muszą się zjednoczyć, żeby przezwyciężyć piekielne siły zła.

Do walki staniemy wybierając jedną z sześciu dostępnych klas: barbarzyńcę, mnicha, czarownicę, krzyżowca, łowczyni demonów lub nekromantę. Każda z nich posiada zestaw unikalnych umiejętności, które okażą się przydatne w walce z nowymi potworami. Jednym z nich jest demon znany jako Skarn, Herold Strachu, który był niegdyś najpotężniejszym przybocznym Diablo.

Diablo Immortals Skarn
Skarn, Herold Strachu

Studio Blizzard nie podało jeszcze daty premiery Diablo Immortal. Posiadacze urządzeń z Androidem już teraz mogą się zarejestrować, co da im szansę na udział w przyszłych beta-testach oraz zdobycie niepowtarzalnych nagród w grze. Gracze zastawiają się również nad systemem mikropłatności, który zostanie zaimplementowany przez Blizzard.

Źródło: Blizzard

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.