Po wielu przeciekach doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej zapowiedzi Diablo III na konsolę Nintendo Switch. Część osób może pomyśleć, że jest to kolejny odgrzewany kotlet, jednak osoby dobrze znające produkcje Blizzard wiedzą, że ich gry starczają na długie lata. Za port Diablo 3 odpowiada studio Iron Galaxy, które już na konsolę Nintendo przeniosło Skyrim’a.

Diablo 3 jest już dość wiekowym tytułem. Gra ta ukazała się w maju 2012 roku i wprowadziła do serii dużo zmian zarówno pod kątem mechaniki rozgrywki, jak i od strony technicznej gry. Jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań (jak na tamte czasy) był wymóg ciągłego połączenia z Internetem dla trybu pojedynczego gracza. Wszystkie najważniejsze informacje zachodziły po stronie serwera. Dlatego studio Iron Galaxy oraz Blizzard musieli wymyślić, jak przenieść Diablo 3 na Switcha w taki sposób, żeby gra nie wymagała połączenia z Internetem. Na szczęście Nintendo było pomocne przy rozwiązywaniu wszelkich problemów i cały projekt został zrealizowany w zaledwie 9 miesięcy. Dodatkowo posiadacze przenośnej konsoli Nintendo będą mogli skorzystać z trybu wieloosobowej rozgrywki offline dla 4 graczy.

Diablo 3 na NIntendo Switch pokaże się jeszcze w tym roku

Gracze otrzymają kilka sposobów na wspólną grę. Pierwszy z nich zakłada rozgrywkę na maksymalnie 4 konsolach tworzących swego rodzaju sieć lokalną. Drugi tryb polega na grze na wspólnym ekranie, kiedy to Switch zamontowany jest w stacji dokującej i obraz wyświetlany jest na telewizorze. Ostatnia możliwość dotyczy już trybu online, który oprócz połączenia z Internetem wymaga również aktywnej subskrypcji Nintendo Switch Online. Niestety weterani Diablo 3 nie będą mogli przenieść swoich postaci z komputerów PC oraz konsol PlayStation i Xbox na Switcha. Wszystko trzeba będzie zacząć od nowa. Na pocieszenie warto dodać, że Diablo 3: Eternal Collection pozwoli doświadczonym graczom na rozpoczęcie gry od trybu przygodowego.

diablo 3 nintendo switch
Tryb wieloosobowy z Diablo III: Eternal Collection na Nintendo Switch

Osoby, które zdecydują się na zakup Diablo III na Nintendo Switch otrzymają zestaw zawierający wszystkie wypuszczone do tej pory dodatki (tj. Reaper of Souls oraz Przebudzenie Nekromantów), stworzenie towarzyszące Koko, ramkę portretu Trójsiła, zestaw do transmogryfikacji, który pozwoli twoim bohaterom przywdziać kultowy pancerz Ganondorfa, oraz Skrzydła Echa Maski. Dokładna data premiery oraz cena gry nie są jeszcze znane.

Źródło: Blizzard

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.