Niby wszyscy narzekamy na wiecznie odgrzewane kotlety, ale dobrze zrobiony remaster daje graczom sporo radości. Dlatego tak naprawdę wiele osób czeka na premierę Diablo 2 Resurrected, które umili czas oczekiwania na Diablo 4. Odświeżone Diablo 2 wymaga od twórców m.in. podrasowania tekstur, ponownego renderingu scen wideo, czy też odświeżenia/podrasowania (a nawet ponownego nagrania) ścieżek audio. Niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy odświeżenia doczeka się również tajemniczy krowi poziom. Blizzard wielokrotnie żartował, że nie ma czegoś takiego jak krowi poziom i… zrobił to ponownie.

Diablo 2 Resurrected ma zadebiutować pod koniec tego roku. Zatem do dnia premiery pozostało jeszcze sporo czasu, więc Blizzard musi w jakiś sposób podtrzymywać zainteresowanie graczy. Na uwagę zasługuje fakt, że już w dniu prezentacji otrzymaliśmy od studia bardzo dużo szczegółowych informacji. Oprócz samego odświeżenia gry pod kątem wizualnym i dźwiękowym dostanie wsparcie dla wszystkich liczących się platform (tj. PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch) oraz funkcję “cross-progression”. Fani docenią również nową funkcjonalność, która nie wystąpiła w oryginale. Jest nią wspólna skrzynia, która przenoszenie przedmiotów pomiędzy postaciami przypisanymi do tego samego konta Battle.net. Zagadką pozostaje sposób rozwiązania sterowania oraz dostosowania interfejsu do konsol. Osoby, które zdecydują się na rozgrywkę w Diablo 2 Resurrected na kilku platformach, będą musiały nabyć tytuł dla każdej z nich osobno. Niewątpliwie wyróżnikiem tytułu będzie “cross-play”, który nie został jeszcze potwierdzony. Na pewno nie powinniśmy się jego spodziewać w dniu premiery, ale może pojawić się później.

Krowi poziom w Diablo 2 Resurrected

Blizzard wielokrotnie powtarzał, że nie ma czegoś takiego jak krowi poziom. Jest on typowym easter eggiem, który zyskał dużą popularność wśród graczy ze względu na początkowo szybkie nabijanie punktów doświadczenia oraz dobry drop. Teoretycznie twórcy mogliby zablokować w Diablo 2 Resurrected możliwość otworzenia czerwonego portalu, który prowadzi do krowiej farmy. Jednak nowe nagranie na YouTube sugeruje, że deweloperzy pracują nad nowymi odgłosami muczących krów.

Pod nagraniem znajduje się informacja, że powyższe wideo nie istnieje oraz że nikt nie nagrywa dźwięków dla poziomu, który nie istnieje. Przy takim przekazie trudno jest to wyczuć, ale możemy być niemal pewni, że jest to po prostu sarkazm.

Tak naprawdę gracze powinni się zastanawiać czy (a w zasadzie kiedy) krowi poziom pojawi się w Diablo 4. Nie-krowi poziom pojawił się początkowo w Diablo 3 jako ograniczony czasowo event. Jednak wraz z patchem 2.3.0 zawitał do gry na stałe.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.