Kapitan Tsubasa, znany jako Kapitan Jastrząb, jest jednym z bardziej znanych anime, które było emitowane w Polsce w latach 90. Przygody drużyny FC Nankatsu śledziły osoby, które dzisiaj są świadomymi konsumentami treści mobilnych uzbrojonymi w karty kredytowe. Dlatego też gra Captain Tsubasa: Dream Team, która okazała się dużym sukcesem w Japoni, zawita również w Europie, gdzie również może odnieść spory sukces. Już Pokemon GO pokazało, że odwoływanie się do wspomnień z dzieciństwa jest po prostu opłacalne.

Za grę odpowiada studio KLab Inc., które poświęciło dużo uwagi na wierne odtworzenie bohaterów anime oraz dokładne odwzorowanie ich charakterystycznych ruchów. Potwierdził to sam Yōichi Takahashi, który jest twórcą mangi Kapitan Tsubasa. Gra Captain Tsubasa: Dream Team jest symulatorem piłkarskim, który ma zaimplementowany dość ciekawy mechanizm rozgrywki. Mechanizm jest zupełnie inny niż ten, który znamy przykładowo z FIFA Mobile. W Captain Tsubasa: Dream Team będziemy interweniować w przypadku pojedynków pomiędzy zawodnikami na boisku poprzez wybór podejmowanej przez nich akcji. Natomiast każdy ruch będzie zużywać określoną ilość punków energii zawodnika.

Captain Tsubasa: Dream Team zadebiutuje w Europie w grudniu tego roku.

Gra będzie dostępna za pośrednictwem oficjalnych sklepów na urządzenia z Androidem oraz iOS. Natomiast w czerwcu tego roku gra miała swoją premierę w Japonii, więc w sieci można już znaleść nagrania z rozgrywki. Mobilny Kapitan Tsubasa został już pobrany ponad 4 miliony razy. Gra jest oczywiście darmowa, ale na stronie wydawcy widnieje informacja o systemie mikropłatności.

Źródło: KLab

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.