Studio Rovio na zawsze wpisało się już w historię rynku gier mobilnych. Zawdzięcza ją serii Angry Birds, która swego czasu była najpopularniejszym tytułem na Androida i iOS. Jednak dzisiaj Wściekłe Ptaki trochę już się przejadły. Dlatego producent zamierza podbić serca graczy za pomocą nowego tytułu korzystającego z udogodnień rozszerzonej rzeczywistości: Angry Birds AR: Isle of Pigs.

Twórcy Anrgry Birds mają już w swoim dorobku kilka gier korzystających z technologi rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości. Jak wskazuje sam tytuł, Angry Birds AR: Isle of Pigs będzie różnić się od pozostałych gier mobilnych z tej serii wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Oczywiście nasze zadanie dalej będzie polegać na niszczeniu konstrukcji wybudowanych przez złowrogie świnie. Przy czym tym razem będą one rozmieszczone na dowolnej płaskiej powierzchni, na którą skierujemy naszego smartfona. Z kolei rozszerzona rzeczywistość pozwoli nam na dokładne obejrzenie konstrukcji z dowolnej strony. Od nas będzie zależeć skąd wystrzelimy wściekłego ptaka. Ciekawe czy ludzie będą grać w nowe Angry Birds w miejscach publicznych. Bylibyśmy wtedy światkami zachowań zbliżonych do te, które widzimy na poniższym trailerze.

Angry Birds AR: Isle of Pigs może okazać się hitem

Kto jak kto, ale Rovio wie jak zarobić na reklamach i mikropłatnościach, które nie będą denerwować graczy. Fani marki nie powinni się też martwić o aspekt techniczny nowej gry. Co prawda Angry Birds AR: Isle of Pigs jest pierwszą grą AR Rovio na urządzenia mobilne. Jednak studio ma już na swoim koncie kilka podobnych tytułów, które zostały wydane na inne platformy. Są to Angry Birds FPS: First Person Slingshot (gra AR wydana z myślą o goglach AR Magic Leap) oraz Angry Birds VR: Isle of Pigs (produkcja współpracująca z goglami VR Oculus Rift oraz HTC Vive).

Materiały promocyjne pokazują, że wszystkie trzy gry oparte są na podobnie działającym silniku. Dlatego przypuszczam, że pierwsza gra AR z Wściekłymi Ptakami na urządzenia mobilne okaże się hitem. Angry Birds AR: Isle of Pigs pojawi się w AppStore wiosną tego roku. Gra będzie działać na wszystkich iPhone’ach oraz iPad’ach obsługujących ARKit.

Źródło: Rovio

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.