Wrześniowa konferencja Apple wzbudza spore emocje. Wszystko dlatego, że to plenum, odbywa się w czasach pandemii. Już za kilka dni Apple przedstawi swoje najnowsze produkty. Fani marki najbardziej czekają na iPhone 12. Może się jednak okazać, że będzie im dane poczekać jeszcze trochę czasu, a smarfony doczekają się osobnego wydarzenia. Co prawda, sam jestem fanem telefonów Apple i długo czekałem na tę premierę, ale muszę przyznać, że nawet bez nich konferencja może być ciekawa.

W przyszłym tygodniu Apple przedstawi nam nową linię swoich produktów. Co prawda, zabraknie iPhone’ów, ale zobaczymy choćby nowego Apple Watcha iPada. Niewykluczone, że gigant z Cupertino szykuje coś specjalnego dla swoich klientów.

Wrześniowa konferencja Apple już w przyszłym tygodniu.

Zobaczymy na niej taki gadżety jak iPad Air 4, iPad 8, Apple Watch SE i Apple Watch Series 6. Wydaje mi się, że zegarek Apple w wersji SE może narobić sporego (pozytywnego) zamieszania. Do tej pory, smartfony Apple oznaczone tą sygnaturką były mniejszymi wersjami. Zastanawiające jest, jak model SE będzie się prezentował. Sądząc po sukcesie iPhone’a SE, koncepcja ma pozostać ta sama, czyli nowsze podzespoły w starszej obudowie. Oczywiście, pojawi się też smartwatch w nowej generacji niewykluczone, że również pojawi się dopisek Pro.

Wrześniowa konferencja Apple to też premiery nowych iPadów.

Firma z Cupertino ma zaprezentować iPad Air 4 i iPad 8. Na deser spodziewamy się Apple One, czyli zestawu połączonych usług w jednej subskrypcji. Jeżeli interesują was iPhone’y, to będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Wiarygodność autora wyżej cytowanego tweeta jest uznawana za wysoką. Jeżeli wierzyć informacjom w sieci, to premiera serii iPhone 12 przewidywana jest na 12-15 października. Wiele osób uważa jednak, że taka forma prezentacji nie ma totalnego sensu. Nie chcę wierzyć, że Apple będzie chciało robić dwie konferencje. Ja jednak jestem w stanie się z tym nie zgodzić. Apple może jeszcze dopracowywać coś ze swoich nowych smarftonach albo zwyczajnie nie jest gotowe na premierę.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.