iOS 14 i iPadOS 14 to systemy, na które fani Apple zawsze czekają, z wypiekamy na twarzy. Wszystko dlatego, że sukces firmy z Cupertino opiera się nie tyle na dobrym sprzęcie, ile na świetnie i optymalnie dobranych systemach operacyjnych. OS od Apple działają z urządzeniami wręcz idealnie i to właśnie dlatego każda kolejna wersja wzbudza takie emocje. Tym bardziej cieszy, że pojawiły się kolejne publiczne bety systemów Apple.

Sama sytuacja z wprowadzeniem na rynek publicznych bet mobilnych systemów Apple jest niesamowicie ekscytująca. Wszystko dlatego, że wersje te wnoszą zmiany i nowości, które są co najmniej intrygujące. Prawda jest taka, że nie pierwszy raz Apple wzbudza skrajne emocje u swoich klientów. Muszę przyznać, że nie martwi mnie ta sytuacja. Przynajmniej jest ciekawie i coś się dzieje.

Publiczne bety iOS 14 i iPadOS 14 są już dzisiaj do ściągnięcia na Wasze urządzenia.

Nie musimy czekać do jesieni, aby na własnej skórze przekonać się, jakie nowości wprowadziła firma z Cupertino. Oczywiście, nie musicie być developerami, aby pobrać wersje testowe systemu. Apple udostępniało już wcześniej iOS 12 i iOS 13 w ramach publicznej bety, do której może dołączyć każdy posiadający zgodny z najnowszą wersją systemu sprzęt. To naprawdę bardzo ciekawa opcja, aczkolwiek polecam pobieranie wersji testowych tylko zaawansowanym userom. Jak wiadomo, wersja beta nie jest stabilna i pełna błędów. W momencie, kiedy coś Wam się wykrzaczy w takiej wersji, możecie mieć problem z powrotem do stabilnej gałęzi. Pamiętajcie też, że błędów i niedociągnięć w publicznych betach iOS i iPadOS może być naprawdę sporo. Co prawda, to Apple, ale…

Publiczne bety iOS 14 i iPadOS 14 są po to, aby zgłaszać błędy, które znajdziecie w trakcie uzywania takiej wersji systemów.

Jest to o tyle fajne, że możemy mieć wpływ na rozwój systemu i wprowadzone poprawki. Jeżeli zdecydujecie się na dołączenie do programu, to musicie odwiedzić odpowiednią stronę. Ważne jest, aby wykilkać tę stronę z przeglądarki Apple, czyli Safari i zalogować się na nasze konto Apple. Następnym krokiem jest pobranie profilu bety i jego instalacja na urządzeniu. Kiedy już wykonamy te kroki, to resetujemy nasze urządzenie (czy to iPhone, czy iPada). Dopiero po ponownym jego uruchomieniu, przechodzimy do sekcji z aktualizacjami.

iOS 14 i iPadOS 14

Bety od Apple są bardzo fajne i dopracowane. Jeżeli jesteście biegli w systemach tej firmy, powinniście pobrać bety iOS 14 i iPadOS 14.

Oczywiście, kiedy zainstalujecie i przetestujecie te systemy, to jestem ciekaw waszych opinii. Ja w tym momencie pobieram swoją betę i zapewne jutro podzielę się wrażeniami z jej testowania. Każdy nowy system operacyjny od Apple zawsze wzbudza moje emocje. Co prawda, wersja oznaczona numerem 2 nie jest tak stabilna, jak 3 czy 4. Najwyżej można wrócić do wersji stabilnej.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.