Apple ma do rozwiązania kilka problemów, które zostały odkryte przez użytkowników nowych iPhone’ów. Najpierw dowiedzieliśmy się, że iPhone XS i XS Max mają problem z antenami. Co więcej, mają też problem z odbiorem słabych sygnałów sieci LTE oraz Wi-Fi.

Teraz okazuje się, że niektóre egzemplarze mają problem z ładowaniem. Może zdarzyć się tak, że iPhone XS oraz XS Max znajdujący się w trybie uśpienia nie rozpozna podłączonej przez użytkownika ładowarki. Oznacza to, że nie rozpocznie procesu ładowania.

Od pewnego czasu wychodzę z założenia, że nie ma co spieszyć się z zakupem urządzeń elektronicznych zaraz po ich premierze.

Lepiej jest poczekać kilka dni/tygodni. Dobrze jest na spokojnie przyjrzeć się pojawiającym się w sieci opiniom. Wydaje mi się, że osoby, które tak zrobiły, już straciły ochotę na kupno nowego iPhone’a. iPhone XS oraz XS Max cierpią na dwie bardzo dotkliwe uciążliwości. Pierwsza z nich związana jest z aferą wokół nowych anten. Podobno sprawiają, że sieci LTE oraz Wi-Fi działają dużo wolniej niż na starszych iPhone’ach. Jak na razie Apple nie ustosunkowało się do tych doniesień. Całkiem możliwe, że nie wystarczy tutaj proste rozwiązane w postaci aktualizacji firmware czy też założenia etui. Natomiast drugi problem dotyczy ładowania uśpionych (tj. z zablokowanym ekranem) iPhone’ów.

Problem ładowania iPhone XS i XS Max może zostać rozwiązany aktualizacją firmware

Eksperci zaznaczają, że nowa afera z antenami wiąże się z wyborem przez Apple anten o zbyt małym zysku. Dlatego rozwiązanie tego problemu wymaga uruchomienia akcji wymiany problematycznych iPhone’ów. Natomiast problem związany z ładowaniem może być związany z błędem programistycznym w firmware. Objawia się on tym, że niektóre egzemplarze nowych iPhone’ów nie rozpoznają ładowarek. Najgorsze, że mamy to kiedy smartfon ma wyłączony ekran. Pomaga tutaj dwukrotne puknięcie w ekran albo naciśniecie przycisku zasilania. Wtedy dotknięte problemem iPhone’y wykrywają podłączoną ładowarkę i zaczynają proces ładowania. Całkiem możliwe, że ktoś już w Apple pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Więcej informacji poznamy, kiedy inżynierowie z Cupertino odtworzą problem i przygotują stosowną łatkę.

Źródło: Apple support

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.