Coraz więcej producentów smartfonów decyduje się na wypuszczenie swoich urządzeń w wersjach Dual SIM. Jeszcze kilka lat temu dogodność ta była dość unikalna. Dziś dwie karty SIM można włożyć nawet do flagowców Samsunga sprzedawanych w Polsce. Być może niedługo do tego grona dołączy również Apple.

Kiedyś smartfony Dual SIM były adresowane głównie do mniej zamożnych klientów. Przykładowo w Polsce popularne były smartfony, które pozwalały na używanie jednej karty SIM do rozmów, a druga służyła do korzystania z darmowego Internetu mobilnego Aero2. Jednak sytuacja się zmieniła. Dzisiaj smartfony Dual SIM są popularne wśród osób posiadających 2 numery telefonów: prywatny i służbowy. Dlatego właśnie tacy producenci jak Samsung i Sony oferują flagowce w opcjach z dwoma kartami SIM. To kiedy pojawią się pierwsze iPhone’y w podobnym wariancie jest tylko kwestią czasu. Bez tego rozwiązania Apple jest na straconej w krajach, gdzie większość osób korzysta z usług przynajmniej dwóch operatorów. Tak jest przynajmniej w Indiach, gdzie żaden z operatorów nie może pochwalić się ogólnokrajowym zasięgiem.

Niestety iPhone Dual SIM będzie droższy od standardowej wersji

Analityk z KGI Securities poinformował inwestorów, że Apple najprawdopodobniej wypuści w tym roku 3 modele swoich smartfonów, przy czym 2 z nich będą dostępne w wersjach z jednym oraz dwoma slotami na karty SIM. Pierwszy z nich z ekranem LCD 6,1” będzie kosztować od 650 do 750 dolarów amerykańskich. Wersja z pojedynczą kartą SIM ma być 100 dolarów tańsza. Drugi model z wyświetlaczem OLED 6,5” również ma być dostępny w wersji Dual SIM. Ostatni tegoroczny iPhone ma mieć ekran OLED 5,8” i posiadać slot tylko na jedną kartę SIM.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy pojawiły się plotki dotyczące iPhone’a z dwoma kartami SIM. Pierwsze takie informacje pojawiły się w sieci już w 2016 roku. Mówiono wtedy, że iPhone 7 będzie dostępny w wersji Dual SIM. Jak dobrze wiecie, plotki te nie znalazły swoje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Czy tym razem będzie inaczej?

Źródło: 9to5mac

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.