Wszystko wskazuje na to, że Apple zrozumiało potrzebę posiadania przez użytkowników dwóch kart SIM. Oznacza to, że najprawdopodobniej w tym roku trafią do sprzedaży pierwsze iPhone’y ze slotami na dwie fizyczne karty SIM. Dowodem na to mają być wpisy dotyczące raportów systemowych w wersji beta iOS 12. Jednak, czy modele te będą dostępne również w Polsce?

Przez wiele lat smartfony dual SIM były domeną producentów wywodzących się z Chin. Mało który producent popularnych flagowców przejmował się niszą, jaką stanowili użytkownicy posiadający dwa numery telefonów. Jednak czasy się zmieniają. Usługi telekomunikacyjne potaniały na tyle, że służbowy telefon nie jest już przywilejem tylko dla kadry zarządzającej. Jest to szczególnie widoczne w korporacjach, gdzie każdy szeregowy pracownik ma swój służbowy numer telefonu. Dlatego właśnie m.in. Samsung zdecydował się na sprzedaż w Polsce swoich flagowców tylko w wariancie dual SIM. Co prawda druga karta wkładana jest do tacki hybrid SIM, więc nie można już zamontować karty pamięci microSD, ale lepiej mieć taki wybór, niż żaden. Czy Apple zdecyduje się na takie samo rozwiązanie?

Plotki dotyczące iPhone’ów dual SIM krążą już od pewnego czasu

Miesiąc temu pojawiły się w sieci informacje, że tegoroczne iPhone’y będą dostępne w wariantach dual SIM. Jednak modele, które byłyby sprzedawane m.in. w Stanach Zjednoczonych i Europie, miały zostać wyposażone w jeden slot na fizyczną kartę SIM. Natomiast druga karta SIM miała być programowa, a dokładniej chodziło tutaj o rozwiązanie nazywane Apple SIM. Usługa ta polega na korzystaniu z Internetu mobilnego za pośrednictwem sieci współpracujących operatorów. Została ona zaprojektowana z myślą o osobach, które często podróżują. Dzięki temu klienci Apple mogliby podczas podróży zaoszczędzić na kosztach roamingu. Jednak ostatnie doniesienia mówią o zupełnie innym rozwiązaniu.

iPhone dual SIM

Raporty systemowe w iOS 12 zawierają pola, które dotyczą statusu drugiej karty SIM. Przy czym znajduje się tam informacja również o statusie tacki tej karty. Oznacza to, że nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple jest właśnie przystosowywana do obsługi dwóch fizycznych kart SIM. Czy jest to jednoznaczne potwierdzenie, że Apple szykuje prawdziwego iPhone’a dual SIM? I tak i nie. Już poprzednie plotki wspominały o tym, że inżynierowie z Cupertino szykują iPhone’a na dwie fizyczne karty SIM. Jednak ma on być przeznaczony tylko i wyłącznie na rynek chiński, ponieważ tam nie działa Apple SIM. Natomiast w pozostałych krajach, w tym również w Polsce, usługa ta funkcjonuje już od dłuższego czasu. Dlatego mało prawdopodobne jest, żeby Apple zaczęło sprzedawać w Polsce iPhone’a dual SIM. Prędzej doczekamy się smartfonów, które obsługują Apple SIM.

Źródło: 9to5mac

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.