Jedna z najgorętszych premier tego lata – Samsung Galaxy Note 9, już wkrótce zostanie zaprezentowany na oficjalnym wydarzeniu. Do tej pory większość informacji na temat tego telefonu dostawaliśmy w pojedynczych przeciekach. Czas więc podsumować wszystko to co udało się zebrać internetowym „szperaczom”.

Samsung Galaxy Note 9 – godna kontynuacja serii

Note jest serią, która stara się poważnie konkurować z flagowcami konkurencji. Samsung stara się dyktować tempo rynkowi, szczególnie w momencie kiedy inni producenci zaczynają rosnąć w siłę (np. Huawei, Xiaomi, tak dobrze znane nam z rynku polskiego). Samsung Galaxy Note 9 ma być smartfonem do pracy i rozrywki, towarzyszem w dziennych aktywnościach. Aby spełnić te wymagania musi mieć oczywiście wyższe parametry i nadążać za innowacją w branży. Wciąż jednak seria Note zachowuje swoje podstawowe znaki – duży, wygodny ekran i nieoceniony rysik S-Pen. Jednocześnie brawa dla Samsunga za jeszcze jedną rzecz – w czasach, kiedy wszyscy idą ślepo za trendami Koreańczycy zostali przy niektórych nieco „starych” rozwiązaniach, Galaxy Note 9 jest pozbawiony notcha, i posiada gniazdo jack 3.5 mm.

Innowacje w najnowszym smartfonie z serii Galaxy Note

Samsung zwraca uwagę na swoją ogromną baterią o pojemności 4 000 mAh. Oczywiście jest wiele modeli, które korzystają z takich, a nawet większych akumulatorów, ale nie zapominajmy że takie rozwiązanie na rynku high-endowym to raczej rzadkość. Koreańczycy nawet chwalą się ogromną pojemnością w reklamach.

Być może mają w zanadrzu coś jeszcze, jakąś niesamowitą optymalizację do nakładki na Android 8.1 Oreo, która jeszcze bardziej wydłuży czas pracy. Kolejną ciekawostką jest to że S-Pen dołączony do Galaxy Note 9 będzie korzystał z sieci Bluetooth, w jaki sposób ma to działać dowiemy się dopiero dziewiątego sierpnia. Wiadomo też że lokalizacja czytnika linii papilarnych została poprawiona, w odpowiedzi na negatywny odzew konsumentów odnośnie Samsunga Galaxy Note 8.

Dane techniczne Galaxy Note 9

Smartfon posiada duży 6.3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD+ (1440 x 2960 pikseli), wyposażony jest w chipset Qualcomm Snapdragon 845, ewentualnie Exynos 9810 i 6 GB pamięci RAM. Pamięć ROM w zależności od wariantu wynosi 128 GB lub 512 GB. Technologie zastosowane w urządzeniu to NFC, LTE (kategorii 18), dual SIM, skaner tęczówki oka, USB typu C, czytnik kart microSD. Galaxy Note 9 działa na Androidzie 8.1 Oreo z nakładką od Samsunga. Co do jakości zdjęć – dwa aparaty 12 Mpix z tyłu i jeden 8 Mpix z przodu mają zadbać o ich nienaganną jakość.

Design i cena Galaxy Note 9

Cena wciąż nie jest znana, chociaż prawdopodobnie będzie to tyle samo co w przypadku Galaxy Note 8 – 4300 złotych za wariant z mniejszą pamięcią ROM. Telefon będzie dostępny w sprzedaży od 24 sierpnia, szczegółowe ceny powinny być znane już od 9 sierpnia. Co do Designu –  ten film ma ilustrować prawdopodobny wygląd Samsunga Galaxy Note 9. Model, który jest tam zaprezentowany wygląda tak samo jak ten z grafik koncepcyjnych.

Źródło: techradar