Smartfony z dwoma slotami na karty SIM nie należą już do rzadkości. Aktualnie coraz więcej producentów wypuszcza modele, które dają użytkownikowi wybór. Dużo osób chciałoby, żeby funkcja ta znalazła się również w iPhone’ach. Ostatnio pojawiły się w sieci doniesienia mówiące o tym, że przynajmniej jeden z tegorocznych smartfonów Apple zostanie wyposażony w dwa sloty na karty SIM. Co to oznacza?

Apple jest doskonale znane z tego, że z dużym oporem podchodzi do nowych trendów dotyczących urządzeń mobilnych. Jedną z charakterystycznych cech smartfonów zaprojektowanych w Kalifornii jest to, że nie posiadają one slotu na kartę microSD. Dlatego też trudno jest sobie wyobrazić nowego iPhone’a z rozwiązaniem zbliżonym do hybrid SIM. To właśnie ono pozwala na instalację karty drugiego operatora lub rozszerzenie pamięci smartfona. Jednak okazuje sięm, że jeden z tegorocznych modeli iPhone’a będzie mieć miejsce na drugą kartę SIM. Jednak wariant ten będzie dostępny tylko w Chinach. Dlaczego?

Tegoroczne iPhone’y mają dostać obsługę Apple SIM

O nowym rozwiązaniu wspomina raport z 21st Century Business Herald. Mowa jest w nim o nowych iPhone’ach z funkcją Dual SIM. Jednak jak na Apple przystało, nie będzie to standardowe rozwiązanie. Druga karta SIM będzie programowa. Oznacza to, że klienci będą mogli skorzystać z usług operatorów, którzy obsługują rozwiązanie Apple SIM. Dzięki temu posiadacze nowych iPhone’ów będą mogli obniżyć koszty korzystania z Internetu mobilnego podczas zagranicznego wyjazdu. Co prawda w Europie możemy korzystać z zasady RLAH, ale w Stanach Zjednoczonych korzystanie z Internetu na roamingu może być już dość drogim interesem.

Jednak Apple SIM nie działa w Chinach. Dlatego właśnie iPhone Dual SIM, który będzie sprzedawany w tym kraju, zostanie wyposażony w slot dla drugiej fizycznej karty SIM. Oznacza to, że iOS nie powinien mieć najmniejszych problemów z obsługą sieci dwóch operatorów. Kto wie, być może w przyszłym roku Apple zdecyduje się na wprowadzenie analogicznego rozwiązania również w innych krajach. Chociaż z drugiej strony, usługa Apple SIM również wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują.

Źródło: 21st Century Business Herald

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.