Apple nie jest zbyt hojne, jeśli chodzi o akcesoria dołączane do nowych iPhone’ów. Ostatnie przecieki sugerują, że iPhone 12 będzie sprzedawany nie tylko bez słuchawek, ale również bez ładowarki. Klienci będą musieli kupić je osobno, a nie są one tanie.

Osoby kupujące topowe smartfony z Androidem przyzwyczaili się do tego, że producenci “dają prezencie” dobre słuchawki oraz szybką ładowarkę z dołączonym dobrej jakości kablem. Apple zawsze było tutaj w tyle, ponieważ gigant z Cupertino dorzucał w zestawie ładowarkę o mocy 5 W. Dlatego też nowe iPhone’y ładują się niezmiernie długo. Każdy klient Apple, które chciał skorzystać z dobrodziejstw szybkiego ładowania, musiał dokupić odpowiednią ładowarkę. Jeszcze do niedawna wszyscy liczyli na to, że Apple do pudełek z iPhone 12 będzie dorzucać ładowarkę o mocy 20 W. Niestety tak nie będzie.

Apple ładowarka 20 W

iPhone 12 będzie tani, ale ładowarkę trzeba będzie kupić osobno

Niedawno pojawiły się w sieci informacje sugerujące, że najtańszy tegoroczny iPhone 12 będzie sprzedawany od niecałych 3000 zł. Co prawda dotyczy to modelu bez obsługi 5G. Jednak nawet najtańszy iPhone 12 z obsługą sieci piątej generacji ma kosztować mniej więcej tyle samo, co iPhone 11. Jak to możliwe? W końcu wdrożenie modemu 5G wiąże się z większymi kosztami, co powinno mieć przełożenie na wyższą cenę. Jednak Apple znalazło prosty sposób na zbicie ceny.

Według informacji pozyskanych przez analityka Ming-Chi gigant z Cupertino stwierdził, że zrezygnuje z dołączania do nowych telefonów “zbędnych” akcesoriów. Najwidoczniej Apple wychodzi z założenia, że większość klientów może z powodzeniem korzystać ze słuchawek i ładowarki, które kupili do starszego urządzenia. Dlatego też jedynym akcesorium, które znajdziemy w pudełku z iPhone 12, będzie kabel Lightning.

Apple ma również zmienić swoje podejście w kwestii produkcji ładowarek. Firma ma zaprzestać produkcji standardowych ładowarek o mocy 5 W. Dlatego też zniknie ona z pudełek z drugą generacją iPhone SE. Natomiast ładowarki o mocy 12 będą dalej dołączane do iPad’ów. Z kolei wraz z premierą iPhone 12 powinna pojawić się również ładowarka o mocy 20 W. Oczywiście będzie ona obsługiwać szybkie ładowanie USB-C Power Delivery.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.