iPhone 12 ma być pierwszym smartfonem Apple z modemem 5G. Jednak ostatnie przecieki sugerują, że na rynku pojawią się również wersje, które nie obsłużą sieci piątej generacji. Charakteryzować będą się one również niższą ceną, co na pewno spodoba się wielu klientom. Jeżeli przecieki się potwierdzą, to najtańszy iPhone 12 będzie kosztować 549 dolarów, co na polskie realia przełoży się na około 2900 zł brutto.

Tegoroczny iPhone ma być dość wyjątkowym urządzeniem. Od strony technicznej największą nowością będzie powrót do modemów Qualcomma. Apple przez wiele lat toczyło z Qualcommem wielofrontową batalię sądową, która zakończyła się nieoczekiwaną ugodą. Przy czym zgoda ta wynika bardziej z nieporadności Intela, który poległ w opracowaniu własnego modemu 5G. Ostatecznie Apple zdecydowało się na podpisanie umowy z Qualcommem na dostawy modemów i kupno działu Intela, żeby dokończyć rozpoczęty projekt. W rezultacie, dopóki Apple nie opracuje własnego modemu 5G, będzie je kupować od Qualcomma. Wszystko wskazuje również na to, że iPhone 12 będzie pierwszym urządzeniem Apple z obsługą 5G, którą zapewni Snapdragon X55 lub jego następca (tj. Snapdragon X60).

iPhone 12 w wersji LTE ma być tańszy od swojego odpowiednika z modemem 5G

Jeszcze w tym roku producenci smartfonów decydują się na wydanie niektórych swoich smartfonów w dwóch wariantach, tj. z i bez obsługi 5G. Oczywiście modele ograniczone do pracy w sieciach LTE są tańsze, co pozwala na przyciągnięcie klientów kierujących się ceną. W przypadku smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka różnice te są dość istotne. Według ostatnich przecieków ceny minimalne poszczególnych modeli iPhone 12 mają być następujące:

  • $549 (ok. 2900 zł) za wersję podstawową z modemem LTE,
  • $649 (ok. 3400 zł) za wersję Max z modemem LTE,
  • $649 (ok. 3400 zł) za wersję podstawową z modemem 5G,
  • $749 (ok. 3900 zł) za wersję Max z modemem 5G.

Dla porównania obecne ceny iPhone 11 zaczynają się od 699 dolarów, co w Polsce przekłada się na 3599 zł. Oznacza to, że nawet podstawowa wersja iPhone 12 z obsługą 5G ma być tańsza od iPhone 11. Z kolei osoby, które zdecydują się na kupno wariantu LTE, oszczędzą około 500 zł.

Źródło: Omega LEAKS and RUMORS

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.