Zaraz po promocji telefonów Apple iPhone 12 i pokazaniu w sieci bebechów tego sprzętu, jednym z najważniejszych wydarzeń, jest prezentacja kolorów obudów smartfonów. Oczywiście, i tak wiele osób kupuje sobie później różnego rodzaju covery, ale wbrew pozorom wybór koloru smartfonu to nie jest taki lapidarny krok. Dla wielu osób kolor urządzeń, z których korzystają, jest niesamowicie ważny. I nie mam tu na myśli, tylko płci pięknej. Panom także na tym bardzo zależy, tylko nie zawsze się przyznają.

Firma Apple nigdy nie gustowała w różnorodnych kolorach obudów. Od czasów śp. Steve’a Jobsa, firma Apple zawsze gustowała w minimalizmie z klasą. Pamiętajmy, że premiera nowych telefonów Apple jest już bardzo blisko. Jeszcze chwila i kilka linii pojawi się w sprzedaży — a dokładnie cztery — zwykła, Pro, Pro Max i Mini. Od jakiegoś czasu, nowe smartfony Apple są numerami jeden na blogach technologicznych. Ilość przecieków jest niesamowita.

Dla wielu użytkowników ważne są także kolory obudów nowych Apple iPhone 12.

Skoro takie ilości przecieków krążą po sieci, to nic dziwnego, że w końcu pojawiły się newsy o kolorach w iPhone’ach. iPhone 12 Pro będzie można kupić w odcieniach srebrnym, złotym, grafitowym i niebieskim. Nie jest to, może jakieś odstępstwo od tego, co znamy z historii. Ci użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup tańszych telefonów, będą mieli większy wybór. Można to łatwo wytłumaczyć. Ciężko, aby linia profesjonalna pojawiała się w mało biznesowych kolorach. Tańsze modele będą miały aż pięć wersji kolorystycznych: biały, czarny, czerwony, niebieski i zielony. Będą to zapewne inne odcienie niż w przypadku linii Pro. Te w tańszych telefonach będą bardziej żywe i nasycone, jak miało to miejsce w przypadku modeli numer 11.

Jak zapewne pamiętamy, Apple iPhone 12 Pro będzie dostępny w dwóch wariantach. 

Mam tu na myśli mniejszą wersję Pro i większą Pro Max.  Najdroższym telefonem będzie model wersja Max z 6,7-calowym wyświetlaczem. Niestety, ten model pojawi się na rynku dopiero w listopadzie. Okazuje się bowiem, że linie Apple w tym roku nie wyjdą na rynek w tym samym czasie. Nie są to jednak wszystkie newsy na najbliższy czas. Znany leaker Ice Universe właśnie opublikował na swoim profilu informacje o zbliżającym się Apple Event, pochodzące od wiarygodnego źródła z Weibo. Dowiadujemy się z niego, jaki będzie przebieg nadchodzącej konferencji i co konkretnie na niej zobaczymy.

Co ciekawe, do sieci wyciekły też już ceny nowych modeli Apple iPhone 12.

To także bardzo ważna informacja. Wiele osób czeka, aby zobaczyć, o ile uszczupli się ich portfel w tym roku. Znam wiele osób, które czekają na model “12” z niecierpliwością. Tak jak wiemy od dawna, ukażą się cztery modele. Teraz poznaliśmy ich ceny i warianty kolorystyczne oraz kilka nowych informacji. Prawda jest taka, że ceny niewiele różnią się od tych, z jakimi pojawiły się iPhone 11 rok temu. Nie ma tutaj jakiegoś wielkiego zdziwienia.

  • iPhone 12 Mini 64/128/256 GB – ceny od 699 dol. (ok. 3200 zł), kolory: czarny, biały, czerwony, niebieski i zielony.
  • iPhone 12 64/128/256 GB – ceny od 799 dol. (ok. 3600 zł), kolory: czarny, biały, czerwony, niebieski i zielony.
  • iPhone 12 Pro 128/256/512 GB – ceny od 999 dol. (ok. 4500 zł), kolory: złoty, srebrny, grafitowy i niebieski.
  • iPhone 12 Pro Max 128/256/512 GB – ceny od 1099 dol. (ok. 5000 zł), kolory: złoty, srebrny, grafitowy i niebieski.
Apple iPhone 12, colors, Apple, Pro, Max, Mini,

Pamiętajmy też, że obecne ceny Apple iPhone 12 to tylko przecieki.

Są to ceny bardzo poglądowe i mogą na czas premiery jeszcze ulec zmianie. Podejrzewam, że będą nieco wyższe, niż tutaj przewidujemy, jeśli chodzi o złotówki. Wszystko przez różnego rodzaju kursy, marże i innego rodzaju narzuty. Prawdopodobnie, w przypadku ceny w dolarach — nic się nie zmieni. Pamiętajmy też, że są to ceny za zestaw BEZ SŁUCHAWEK i BEZ ŁADOWARKI. Jeżeli nie posiadacie tych akcesoriów od Apple, musicie je zakupić osobno! Ważne jest też, aby pamiętać, że wszystkie modele trafią na rynek z obsługą łączności 5G. Myślę, że nowe iPhone’y nie będą się zatem cieszyć popularnością u Foliarzy i im podobnych. Nie znaczy to, że będą się źle sprzedawać. Wiele osób bardzo czekało na tę premierę.

Nie każdy Apple iPhone 12 pojawi się w sprzedaży w tym miesiącu.

Premiery poszczególnych modeli będą odbywać się osobno, w wyznaczonych już terminach. Zapewne, wszystko może być związane z pandemią. Jeżeli na sklepy rzuciliby się wszyscy fani, to wesoło by nie było.

  • iPhone 12 mini: przedsprzedaż 6/7 listopada. Sprzedaż: 13/14 listopada.
  • iPhone 12: przedsprzedaż 16/17 października. Sprzedaż: 23/24 października.
  • iPhone 12 Pro: : przedsprzedaż 16/17 października. Sprzedaż: 23/24 października.
  • iPhone 12 Pro Max: : przedsprzedaż 13/14 listopada. Sprzedaż: 20/21 listopada.

A wy, jaki model macie na oku? Który podoba wam się najbardziej, a może… który chcecie zakupić?

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.