Już wszyscy myśleli, że Apple zapomniało o zapowiedzianej rok temu ładowarce AirPower. Ta bezprzewodowa ładowarka, a właściwie mata, ma służyć do ładowania 3 urządzeń na raz: iPhone’a, Apple Watcha oraz słuchawek AirPods. Jednak nie wspomniano o niej ani słowa podczas ostatniej konferencji. Tym samym o ładowarce AirPower można przeczytać w instrukcji obsługi iPhone XS oraz w plikach aktualizacji iOS 12.1.

Mogłoby się wydawać, że projekt ładowarki bezprzewodowej jest dość prostym zadaniem. W końcu na rynku można znaleźć wiele tego typu ładowarek. Jednak Apple nie zamierza wydać zwykłej ładowarki. Mata AirPower musi obsługiwać 3 urządzenia oraz przynajmniej 2 standardy bezprzewodowego ładowania. Jednym z nich jest dobrze znany standard Qi, który obsługiwany jest przez nowe iPhone’y oraz praktycznie wszystkie smartfony dostępne na rynku. Jednak smartwatche Apple Watch korzystają ze specjalnego przewodu do ładowania, który jest podłączany magnetycznie. Nie wiadomo jeszcze, z jakiej metody będzie korzystać etui do słuchawek AirPods, które pozwoli na ich bezprzewodowe ładowanie. Do tego dochodzą ciągłe problemy z przegrzewaniem podczas ładowania 3 urządzeń.

AirPower IPhone XS

Ładowarka AirPower pojawi się, ale nie wiemy kiedy

Mata AirPower jest najdłużej wyczekiwanym produktem Apple, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia. Została ona zapowiedziana rok temu i jak do tej pory nikt nie odroczył podanego wtedy terminu premiery. Nowa ładowarka od Apple ma pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo kiedy. Tymczasem osoby, które nabyły iPhone XS, mogą przeczytać o niej w instrukcji obsługi. Natomiast fani Apple znajdą wzmianki o AirPower w specyfikacji smartwatchy Apple Watch i w materiałach promocyjnych słuchawek AirPods. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że inżynierowie z Cupertino dalej pracują nad poprawą obsługi nowej ładowarki przez iPhone’y. Aktualizacja do iOS 12.1 zawiera nowe pliki odpowiedzialne za zarządzanie procesem ładowania, kiedy smartfon jest podłączony do ładowarki AirPower. Oznacza to, że Apple cały czas pracuje nad tym projektem.

AirPower AirPods

Źródło: 9to5mac

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.