W sieci co chwilę pojawiają się nowe plotki związane z przyszłorocznym flagowcem Samsunga. Galaxy S10 pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Koreańczycy od kilku lat prezentują swoje flagowce w dwóch osłonach. Natomiast w przyszłym roku ujrzymy przynajmniej 3 warianty z serii Galaxy S10. Jeden z nich ma posiadać tradycyjny „płaski” wyświetlacz bez charakterystycznych zagięć znanych z modeli Edge.

Ostatnio powstało małe zamieszanie wokół ilości szykowanych przez Samsunga wariantów Galaxy S10. Kilka dni temu ekipa z XDA-Developers dotarła do listy plików firmware z Androidem Pie dla nowych flagowców Samsunga. Sugerują one, że w przyszłym roku powinniśmy ujrzeć 4 warianty flagowca Koreańczyków:

  • beyond0 – Samsung Galaxy S10 z ekranem 5,8-cala, bocznym czytnikiem linii papilarnych oraz pojedynczym aparatem,
  • beyond1 – Samsung Galaxy S10 z ekranem 5,8-cala i podwójnym aparatem,
  • beyond2 – Samsung Galaxy S10+ z ekranem 6,44-cala i potrójnym aparatem,
  • beyond2 5G – Samsung Galaxy S10+ taki sam jak wyżej, ale z modemem obsługującym sieci 5G.

Najnowsze plotki ujawniają nazwy modeli 3 wariantów Galaxy S10

Nowe plotki nie muszą być zaprzeczeniem poprzednich. Tym razem poznaliśmy oznaczenia międzynarodowych wersji Galaxy S10:

  • SM-G970F – model z płaskim ekranem 5,8-cala,
  • SM-G973F – model z ekranem 5,8-cala typu Edge,
  • SM-G975F – model z ekranem 6,44-cala typu Edge.

Jako że są to modele wersji międzynarodowych, to całkiem możliwe, że w przyszłym roku Samsung wypuści 4 warianty Galaxy S10. Przy czym czwarty model z modemem 5G byłby sprzedawany tylko w Korei. Dlatego nie znajduje się on na powyższym zestawieniu.

Pozostaje na teraz pytanie, co tak naprawdę szykuje dla nas Samsung. Być może Koreańczycy dalej wzorują się na Apple i zaprezentują nam odpowiednik iPhone XR. Galaxy S10 z tradycyjnym ekranem może być „budżetowym” modelem z dobrej klasy procesorem oraz pojedynczym aparatem. Taki smartfon mógłby dość dobrze przyjąć się na rynku, jeśli Samsung odpowiednio go wyceni.

Źródło: Ice Universe

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.