Nikt z nas nie lubi awarii. Zwłaszcza jeśli zdarzają się one dostawcom popularnych usług. Dzisiaj duża część polskiego Internetu została sparaliżowana z powodu awarii w home.pl. Nie działają strony internetowe oraz skrzynki e-mail. Problemy dotknęły również aplikacji SkyCash.

Home.pl jest jednym z największych dostawców usług hostingowych w Polsce. Dlatego każda awaria u tego operatora odbija się szerokim echem w polskim Internecie. Sprawa nie została zamieciona pod dywan. Home.pl poinformowało w mediach społecznościowych, że od kilku godzin zmaga się z problemami technicznymi, które unieruchomiły najważniejsze świadczone usługi.

Awaria w home.pl unieruchomiła aplikację SkyCash

Problem dotyczy również użytkowników aplikacji korzystających z infrastruktury serwerowej home.pl. Jedną z nich jest popularna aplikacja służąca do kupowania biletów komunikacji miejskiej oraz wnoszenia opłat za parkowanie, czyli ShyCash.

Awaria powinna zostać usunięta w ciągu najbliższych godzin.

[Aktualizacja] Awaria home.pl była spowodowana atakiem DDoS

Okazało się, że dzisiejsza awaria home.pl była spowodowana atakiem DDoS, który został wymierzony w całą infrastrukturę serwerową firmy.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.