YouTube Go jest oficjalną aplikacją dochodzącą od Google, która została odchudzona ze zbędnych dodatków. Została ona wydana w lutym tego roku, jednak odbyło się to na zasadzie otwartych beta testów. Teraz Google stwierdziło, że YouTube Go jest wystarczająco stabilne. Dlatego też wersja aplikacji oznaczona jako 0.65.59 jest pierwszym wydaniem bez dopisku beta. Dodatkową zaletą YouTube Go jest możliwość pobierania wybranych materiałów wideo w celu obejrzenia ich w trybie offline.

Aplikacja YouTube Go została wydana głównie z myślą o krajach rozwijających się, gdzie Internet mobilny nie jest powszechnie dostępną usługą (chodzi tutaj zarówno o ceny pakietów danych, jak i zasięg oraz wydajność sieci). Sytuację trochę ratują hotspoty Wi-Fi, ale ich dostępność również jest ograniczona. Dlatego nowa aplikacja od Google nie tylko ogranicza jakość oglądanych materiałów w celu oszczędzenia zużycia pakietu danych, ale również posiada tryb offline. Aktualnie YouTube Go jest oficjalnie dostępny tylko w Algierii, Egipcie, Ghanie, Indiach, Indonezji, Jordanii, Kenii, Libii, Malezji, Nigerii, Pakistanie, Filipinach, Afryce Południowej, Tajlandii, Wietnamie oraz Jemenie.

YouTube Go nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, ale możecie go zainstalować.

Pomimo tego, że aplikacja YouTube Go jest już po fazie testów beta, to niestety nie znajdziecie jej w Sklepie Play z powodu ograniczeń regionalnych. Jednak można je obejść pobierając plik instalacyjny ze strony APK Mirror, która korzysta bezpośrednio z bazy aplikacji Google. Pomimo tego raczej nie skorzystacie z trybu offline, ponieważ ze względów licencyjnych pobieranie nagrań jest dostępne tylko dla niektórych klipów. Większość osób nie znajdzie nic ciekawego w nowej aplikacji Google. Instalację aplikacji YouTube Go powinni rozważyć posiadacze starszych urządzeń, które źle znoszą nowoczesne kombajny serwowane przez deweloperów współczesnych aplikacji mobilnych. Te same osoby korzystają z wersji lite aplikacji takich jak Facebook, czy Messenger.

YouTube GO apk

Źródło: Google Play

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.