Zaczynamy sezon aktualizacji Androida. Dość dobrze radzi sobie w tym zakresie niewielki startup OnePlus, który przygotował już stabilną wersję autorskiej nakładki OxygenOS 10.0. Najważniejszą nowością jest oczywiście aktualizacja Androida do wersji 10. Nowy system dostępny jest na razie tylko dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro.

Bieżące aktualizowanie Androida nie jest dla producentów smartfonów łatwym zadaniem. Co roku wielką niewiadomą jest nie tylko to, które smartfony otrzymają aktualizację do nowego systemu Google, ale również kiedy to nastąpi. Teraz do grona szczęśliwców, którzy mogą zainstalować Androida 10, dołączając posiadacze tegorocznych “zabójców flagowców”. Aktualizacja do OxygenOS 10.0 jest dostępna przez system OTA na modelach OnePlus 7 i 7 Pro.

Android 10 na OnePlus 7 nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich

Tym razem OnePlus zdecydował się na dość ciekawy sposób dystrybucji aktualizacji do Androida 10 za pomocą OTA. Nie jest ona bowiem dostępna dla wszystkich użytkowników. Android 10 trafi na początek do wybranej losowej grupy użytkowników. Nie pomogą również żadne VPNy. Producent nie rozróżnia użytkowników na podstawie regionów. Działa tutaj zwyczajny mechanizm losowy. Dzięki temu nowa wersja systemu trafi do niewielkiej, ale za to zróżnicowanej, grupy posiadaczy OnePlus 7 i 7 Plus. Jeśli nie pojawią się żadne krytyczne problemy, to później trafi ona do reszty użytkowników.

Źródło: OnePlus

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.