Samsung co roku wypuszcza w Chinach nowego flagowca z… klapką. Zgodnie z przyjętym nazewnictwem w tym roku będzie to Samsung W20, następca Samsunga W2019. To, co ma wyróżnić tegoroczny model, to oczywiście modem 5G.

Dla nas, Europejczyków, telefony z klapką należą już do przeszłości. Być może wrócą one do łask wraz z premierą nowej Motoroli RAZR ze składanym wyświetlaczem. Tymczasem w Chinach co roku Samsung wypuszcza nowy model najdroższego smartfona z klapką na świecie. Seria Samsung W charakteryzuje się składaną konstrukcją z dwoma wyświetlaczami (jeden z nich jest używany po złożeniu do powiadomień) oraz wydajnym chipsetem. W zasadzie to specyfikacja Samsungów W nie różni się za bardzo od linii Galaxy S.

Samsung W20 ma być pierwszym smartfonem z klapką i modemem 5G

W sieci pojawiło się zdjęcie plakatu reklamowego, który można uznać za zapowiedź Samsunga W20 5G. Model ten, zgodnie z ostatnimi przeciekami, ma być również wyposażony w 512 GB pamięci. Jeśli chodzi o procesor, to będzie nim Qualcomm Snapdragon 855 lub 855 Plus.

Samsung W2019
Samsung W2019

Największą zagadką jest cena. Zeszłoroczny Samsung W2019 był wyceniony na 8999 yuan’ów, czyli ponad 5 tys. zł netto. I mówimy tutaj o cenie za wersję podstawową, bez złotych dodatków. Tegoroczny Samsung W20 5G może kosztować 9999 yuan’ów, czyli około 5600 zł netto.

Źródło: TME

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.