HMD Global doskonale wie, w jaki sposób przyciągnąć do siebie klientów zainteresowanych smartfonami z logiem Nokia. Są to oczywiście szybkie i pewne aktualizacje do nowych wersji Androida. Dlatego Android 10 w wersji GO trafi również na najtańsze smartfony z portfolio producenta.

Jeszcze kilka lat temu jedynie posiadacze najdroższych smartfonów mogli liczyć na pewne aktualizacje do najnowszych wersji Androida. Najpierw byli to posiadacze urządzeń z serii Nexus, a później dołączyli to nich właściciele flagowców innych marek. Część urządzeń nie było aktualizowanych również z powodu rosnących wymagań sprzętowych nowych wersji Androida. Dlatego Google postanowiło to zmienić. Android Go jest projektem odchudzonego systemu operacyjnego, który działa na bardzo słabych smartfonach. Najważniejsze jest jednak to, że system ten jest na bieżąco aktualizowany zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i zmian funkcjonalnych. Firma HMD Global ma w swojej ofercie 3 urządzenia tego typu. Wszystkie one zostaną zaktualizowane do Androida 10.

Android 10 Go trafi na najbardziej budżetowe Nokie

HMD Global rozpocznie kampanię aktualizacji do Androida 10 jeszcze w tym roku. Wszystkie modele mają zostać zaktualizowane do końca połowy przyszłego roku. Oczywiście pierwsze w kolejce są flagowce. Przy czym Finowie uważają, że na nowy system operacyjny zasługują również posiadacze słabszych urządzeń. Dlatego też w pierwszym kwartale przyszłego roku Android 10 Go trafi na Nokie 1 Plus. Później (tj. w drugim kwartale 2020) zostaną zaktualizowane modele: Nokia 2.1 oraz Nokia 1.

Źródło: HMD Global

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.