HMD Global robi z marką Nokia coś bardzo dobrego. Chodzi oczywiście o powrót Finów na rynek smartfonów, który okazał się strzałem w 10. Jedną z największych zalet tych urządzeń jest długi czas wsparcia. Potwierdza to wydana dzisiaj aktualizacja do Androida 10 na Nokię 1 Plus, która kosztuje niecałe 500 zł.

Jeszcze nie tak dawno osoby, które chciały korzystać z najnowszej wersji systemu operacyjnego, musiały pokusić się o kupno naprawdę drogiego smartfona. Przy czym nie chodzi mi tutaj o konieczność ciągłej wymiany urządzenia na nowe, które ma na pokładzie najnowszego Androida. Dość dużo osób poszukiwało urządzenia, które będzie otrzymywać aktualizacje do najnowszej wersji systemu Google przez kilka lat po dacie premiery. Na początku wybór ograniczał się do urządzeń z serii Nexus (aktualnie Pixel). Później kilkuletnie wsparcie otrzymały flagowce. Z kolei HMD Global, która wydaje smartfony z logiem Nokia, pokazało, że długo wspierany smartfon nie musi być drogi. To, co dla wielu jest zaskoczeniem, dla Finów jest standardem.

Nokia 1 Plus z aktualizacją do Androida 10 Go

Teoretycznie każda nowa wersja Androida wymaga coraz to mocniejszego sprzętu. Dlatego instalowanie custom ROM-ów z Androidem 10 na podstarzałych flagowcach nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jednak Google rozwiązało ten problem w dość sprytny sposób. W imię walki z wykluczeniem cyfrowym gigant z Redmond wydał odchudzonego Androida, który charakteryzuje się dużo niższymi wymaganiami technicznymi. Dlatego też budżetowa Nokia 1 Plus (chipset Mediatek MT6739WW i 1 GB pamięci RAM) ma na pokładzie system Android 10 Go Edition.

Przeczytaj również: Nokia 1 z Androidem Go dostępna w Polsce

HMD Global wypuszcza aktualizacje do Androida 10 falami. Niestety Polska nie załapała się na pierwszy plan. Jednak najpóźniej po weekendzie majowym powinniście otrzymać oczekiwaną aktualizację.

Źródło: Nokia

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.