Jeżeli urodziliście się na przełomie lat 80 i 90, to pewnie pamiętacie tzw. grę “w Małysza”. Deluxe Ski Jump 2, bo o nim mowa, trafił ostatnio na Androida. Mamy tutaj do czynienia z perfekcyjnym portem, który wygląda i działa dokładnie tak samo, jak pierwowzór.

Blisko 20 lat temu, kiedy to Adam Małysz odnosił spektakularne sukcesy w Pucharze Świata 2000/2001, mieliśmy do czynienia w naszym kraju z tzw. małyszomanią. Zjawisko to sprawiło, że gra Deluxe Ski Jump 2 stała się w Polsce jedną z najpopularniejszych gier komputerowych wszechczasów. Do jej uruchomienia wystarczył jakikolwiek komputer. Na liście wymagań sprzętowych tytułu widnieje procesor Pentium 166 MHz, 470 kB pamięci RAM oraz system operacyjny DOS 5.0. Swoich sił w “skakaniu Małyszem” próbowali niemalże wszyscy. A najlepszą ku temu okazją były lekcje informatyki. Do dzisiaj uruchomienia tego tytułu wymagało trochę wprawy, ponieważ niezbędny był emulator DOS-a. Na szczęście nastąpił koniec tej udręki. Deluxe Ski Jump 2 dostępny jest już na Androidzie i działa naprawdę dobrze.

Deluxe Ski Jump 2 za darmo na Androidzie, ale z reklamami

Za port tytułu odpowiada studio Mediamond, a dokładniej Jussi Koskela, czyli fiński programista odpowiedzialny za pierwowzór. Zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że mamy tutaj do czynienia z kawałkiem dobrze wykonanej roboty. Deluxe Ski Jump 2 na Androidzie działa perfekcyjnie i ma intuicyjny sposób sterowania. Dotknięcie ekranu jednym palcem rozpoczyna zjazd po skoczni. Skaczemy dwoma palcami i tak samo lądujemy. Z kolei kąt nachylenia skoczkiem zmieniamy przechyleniem telefonu.

Same reklamy pojawiają się dość często (podobnie jak w innych tytułach free to play). Wersja bez reklam kosztuje 12,99 zł.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.