Osoby, które czekają na premierę Fortnite na Androida, a nie mają smartfona z serii Samsung Galxy, będą na pewno oburzone. Okazuje się bowiem, że wyłączność na smartfony Samsunga może trwać aż 120 dni (przy czym pierwsze dni wyłączności będą tylko dla posiadaczy Galaxy Note 9). Oznacza to, że Fortnite zostanie udostępnione reszcie społeczności dopiero w okolicach grudnia.

Ostatnio w sieci pojawiło się dość wiele plotek odnośnie premiery gry Fortnite na smartfony i tablety z Androidem. Część z nich zostało już potwierdzonych. Jedna z kontrowersyjnych decyzji, jakie podjęło studio Epic Games, dotyczy sposobu dystrybucji gier. Okazuje się bowiem, że tytuł ten nie pojawi się w sklepie Google Play i będzie trzeba go pobrać z oficjalnej strony gry. Oznacza to, że gracze będą musieli zezwolić na instalację aplikacji z nieznanych źródeł, co stanowi pewne pole do nadużyć. Drugą kwestią jest współpraca Epic Games z Samsungiem. Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że premiera Fortnite na urządzenia z Androidem będzie połączona z pojawieniem się na rynku Galaxy Note 9. Wiązać się to będzie z 30 dniową wyłącznością dla nowego smartfona oraz bonusem w postaci 15 tysięcy V-Bucks’ów (waluta dostępna w grze) dla osób, które zamówią Note 9 w przedsprzedaży. To jednak nie wszystko.

Wyłączność Fortnite na smartfony z linii Samsung Galaxy może potrwać aż 120 dni

Wszyscy myśleli, że po 30 dniowej wyłączności Fortnite dla Galaxy Note 9, gra ta zostanie udostępniona na resztę urządzeń. W sieci pojawiła się nawet wstępna lista kompatybilnych urządzeń. Jednak serwis AndroidHeadlines poinformował, że tak nie będzie. Źródłem tej, jak na razie niepotwierdzonej, plotki jest informator zaznajomiony z planami Samsunga. Po 30 dniowym okresie wyłączności dla Galaxy Note 9 ma nastąpić drugi etap wyłączności, który ma trwać 60 lub 90 dni. Przy czym obejmować on będzie wszystkie urządzenia z linii Samsung Galaxy, które spełnią wymagania gry. Całkiem możliwe, że Fortnite będzie uruchamiane przez aplikację Game Launcher, która może zostać użyta do aktualizowania gry. Rozwiązałoby to problem konieczności pobierania i instalowania nowych wersji.

Samsung Galaxy Note 9 zostanie przedstawiony światu 9 sierpnia. Tego samego dnia powinniśmy poznać również oficjalne informacje związane z premierą gry Fortnite na Anroida.

Źródło: Android Headlines

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.