Wybór domeny jest ważnych elementem w promocji strony internetowej. Wiadomo, że najpopularniejsze są te krótkie i charakteryzujące kraj, czy usługę. Najczęściej gustujemy w .pl, .com, .net. Ostatnio jednak rośnie zainteresowanie domeną .tech.  Rejestrują ja firmy technologiczne, startupy, a także blogerzy i youtuberzy.

Nie jest to jakaś stara końcówka, która dopiero co teraz spodobała się użytkownikom. Domeny .tech można rejestrować od roku. Nie sprawiło to, że są daleko w tyle. Domena ta jest piątą najczęściej wybieraną domeną na świecie. Na świecie zarejestrowano już 141 tys. tego typu domen. W Polsce znacznie mniej, bo tylko 936, a domena ta jest rejestrowana w 169 krajach.

Domenę .tech najczęściej wybierają firmy działające na rynku IT, czyli startupy, blogerzy i youtuberzy.

Należy ona do grupy nTLD. Są to nowe domeny, które zawitały na rynek rok temu. Są one odpowiedzią na kończącą się ilość domen z końcówkami .com, czy .pl itp. Z uwagi na to, że niedługo będą w standardzie, a jeszcze wiele nazw jest dostępnych, zalecamy zainteresowanie się i wykupieniem odpowiednich domen. Niejeden milioner zarobił pierwsze kilka tysięcy na dobrze sprzedanej domenie, a .tech niedługo może być w cenie.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.