Allegro jest największym serwisem aukcyjnym w Polsce. Na co dzień korzysta z niego 11,5 mln użytkowników. Dzisiaj jednak lepiej, aby się nie logować do tego serwisu.

W Allegro dochodzi o mieszania sesji. Użytkownicy, zamiast na swoje konta mogą zalogować się na konto innego użytkownika. Podobny problem miało ostatnio Playstation, o czym pisałem. Serwis Niebezpiecznik poinformował, że jeden z jego użytkowników w czasie logowania zalogował się na nie swoje konto. Obecnie formularz logowania nie (zawsze) działa. O problemie możemy poczytać także na profilu Allegro na Facebook. Użytkownicy piszą tam wiadomości związane z problemami z logowaniem.

allegro

Jak udało mi się doczytać w sieci błąd może wynikać z wadliwie działających loadbalancerów. Takie rzeczy się zdarzają, ale dlaczego zdarzają się tam dużemu i poważnemu serwisowi, jakim jest Allegro. Powodem mogą być też problemy z cachem albo po prostu dziura programistyczna. Jeżeli to jest możliwe, wstrzymajcie się od logowania na Allegro, dopóki nie dostaniemy oficjalnej informacji o naprawieniu błędów. Pamiętajcie, że jeśli na serwerach nie ma aktywnej sesji, jest mniejsze prawdopodobieństwo na to, że ktoś trafi na wasze konto. Nie jest to stuprocentowa pewność, ale zawsze lepiej się nie logować, niż stracić kasę. Osobiście, czekam na jakiś oficjalny komunikat ze strony Allegro, bo na razie powody awarii to tylko moje domysły.

allegro2 allegro3