Kaspersky Lab jest jednym z najpopularniejszych producentów oprogramowania antywirusowego na świecie. Jest to również jedna z niewielu firm, która zdecydowała się na nieudostępnianie swojego oprogramowania za darmo. Jednak sytuacja ta zmieniła się pół roku temu, kiedy to pojawiła się pierwsza wersja programu Kaspersky Free. Niestety aplikacja ta nie posiadała wtedy polskojęzycznego interfejsu. Na szczęście Kaspersky zdecydował się na spolszczenie swojego darmowego antywirusa, który zapewnia podstawową ochronę komputera.

Reputacja firmy Kaspersky lekko podupadła po oskarżeniach o szpiegowanie agencji CIA, jednak nikt nie przedstawił mocnych dowodów, które pogrążyłyby tę rosyjską firmę. Pomimo tego Kaspersky stracił dość mocno na popularności w Stanach Zjednoczonych, a niektóre organizacje rządowe zdecydowały się na zmianę oprogramowania antywirusowego. Natomiast specjaliści od zabezpieczeń oraz niezależne testy potwierdzają, że program antywirusowy Kaspersky znakomicie sobie radzi z namierzaniem oraz usuwaniem wszelkiej maści cyfrowych szkodników. Dlatego, jeżeli interesuje Was darmowe oprogramowanie antywirusowe, to najwyższa pora, żebyście się zainteresowali Kaspersky Free.

Kaspersky Free zapewnia tylko podstawowy poziom ochrony

Musimy przy tym pamiętać, że to co dzisiaj nazywamy podstawową funkcjonalnością programu antywirusowego, kiedyś znajdowało się na wyposażeniu tylko płatnych pakietów. Darmowa wersja Kasperskiego oferuje skanowanie plików w czasie rzeczywistym oraz na żądanie, blokowanie szkodliwych stron internetowych oraz monitorowanie poczty elektronicznej. Silnik Kasperskiego jest zarówno szybki, jak i skuteczny. Oczywiście baza wirusów oraz sama aplikacja aktualizują się automatycznie. Darmowego Kaspersky Free można pobrać ze strony https://www.kaspersky.pl/kaspersky-free. Natomiast osoby, które są zainteresowane ochroną przed atakami sieciowymi, czy też kontrolą rodzicielską, powinny rozważyć kupno płatnego pakietu bezpieczeństwa Kaspersky Internet Security.

Kaspersky Free

Źródło: Kaspersky Lab

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.