Samsung co roku prezentuje nowe modele swoich flagowców z serii Galaxy S. Wydarzenie to zawsze odbywa się w okolicach targów MWC (Mobile World Congress) i zazwyczaj ma miejsce dzień przed rozpoczęciem imprezy. Wzorzec ten powtarza się od kilku lat, dlatego też wszyscy spodziewaliśmy się, że Samsung Galaxy S9 oraz S9 Plus zostaną pokazane światu 25 lutego. Data ta została właśnie oficjalnie potwierdzona.

W świecie nowych technologi nie możemy być niczego pewni. Producentom smartfonów często zdarzają się nieplanowane opóźnienia. Rok temu Samsung musiał opóźnić prezentację Galaxy S8, ponieważ Koreańczycy chcieli dopracować projekt smartfona pod kątem bezpieczeństwa baterii. Jednak w tym roku wszystko idzie zgodnie z planem. Galaxy S9 zostanie przedstawiony światu przeddzień targów MWC 2018. Samsung już kilkukrotnie użył tego zabiegu. Dzięki temu wszystkie później prezentowane flagowce są porównywane z nowym Samsungiem Galaxy S, który uchodzi za wzorzec do naśladowania dla pozostałych smartfonów z Androidem.

Czym będzie wyróżniać się Galaxy S9?

Pierwszy materiał promocyjny jest bardzo tajemniczy. Jednak Samsung puszcza w nim oczko w stronę przecieków mówiących o nowym aparacie ze zmienną przesłoną. Dlatego też jedno jest pewne. Jeden z dwóch modeli, czyli Samsung Galaxy S9 lub Galaxy S9 Plus będzie wyposażony w zupełnie nowy aparat. Według przecieków, które pojawiły się do tej pory w sieci, tegoroczne flagowce Samsunga będą bardzo podobne do swoich poprzedników. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to jego przekątna oraz proporcje pozostają bez zmian. Zmniejszą się tylko ramki. Natomiast rewolucja (a raczej pewna ewolucja) będzie miała miejsce z tyłu smartfona. Galaxy S9 będzie posiadać pojedynczy aparat ze zmienną przesłoną (F/1.5-F/2.4), a jego większy brat wyposażony zostanie w dwa obiektywy. Kolejną nowością ma być tryb nagrywania w zwolnionym tempie, który rejestruje 480 klatek na sekundę w jakości 1080p lub 960 klatek z rozdzielczością 720p. Za niecały miesiąc będziemy mogli sprawdzić, jaka jest dokładność dotychczasowych przecieków.

Źródło: PhoneArena

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.