Zapowiedź nowej konsoli retro spotkała się z dość ciepłym przywitaniem ze strony graczy. Wiele osób zamówiło konsolę PlayStation Classic jeszcze w przedsprzedaży, nie znając pełnej listy gier. W międzyczasie pojawiły się kolejne szczegóły nt. konsoli przygotowanej przez Sony. PlayStation Classic nie otrzyma po premierze żadnych nowych gier. Dodatkowo lista tytułów zostanie dostosowana pod każdy region.

Nostalgia sprzedaje się bardzo dobrze. Odświeżone konsole NES i SNES Mini sprzedały się w łącznym nakładzie 9 mln egzemplarzy. Dlatego Sony postanowiło uczcić 24 urodziny pierwszego PlayStation w dość ciekawy sposób. Zapowiedź konsoli PlayStation Classic, która pojawiła się kilka dni temu, była dość obszerna. Jednak ludzie dalej zastanawiają się jakie różnice będą pomiędzy konsolami retro Sony i Nintendo. Dlatego dziennikarze IGN postanowili wymienić kilka e-maili z przedstawicielami Sony. W jednej wiadomości pojawiła się informacja, która wprost wykluczyła możliwość dodawania nowych gier:

Nie mamy planów na przygotowanie nowych treści dla PlayStation Classic po premierze konsoli.

PlayStation Classic nie będzie oferować żadnych funkcjonalności online

Przedstawiciele Sony potwierdzili również, że konsola PlayStation Classic nie będzie łączyć się kontami i usługami PlayStation Networks. Natomiast gry nie zostały dostosowane pod kątem systemu osiągnięć. Dlatego gracze mogą liczyć na wierne odzwierciedlenie gier, które pierwotnie wyszły na “szaraka”. Jedynym usprawnieniem, na które można liczyć, to ciekawie działający przycisk RESET. Przyciśnięcie go nie spowoduje natychmiastowego resetu konsoli. Zamiast tego stan gry zostanie zapisany i zostanie ona zawieszona. Dzięki czemu gracze będą mogli wznowić rozgrywkę dokładnie w tym miejscu, w którym ją skończyli.

Sony zdradziło również sposób, w jaki dobrano 20 tytułów. PlayStation Classic będzie zawierać gry, które cieszyły się największą popularnością pośród posiadaczy pierwszej konsoli Sony. Przy czym każdy z regionów (tj. Japonia, Stany Zjednoczone oraz Europa) otrzyma konsolę z różną listą gier. Na pewno znajdą się fani, którzy z tego powodu będą sprowadzać PlayStation Classic z innych krajów, żeby móc zagrać w brakujące gry.

Źródło: IGN

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.