Samsung zapowiedział nowe kości UFS 3.0 jeszcze przed premierą Galaxy S10. Jednak nie umieścił ich w nowym flagowcu. Za to znajdą się one w kolejnych topowych smartfonach. Na początku będzie to składany Galaxy Fold. Później może przyjść kolej na Galaxy Note 10.

Współczesne smartfony są coraz szybsze. Jednocześnie robią zdjęcia oraz nagrywają filmy w coraz większych rozdzielczościach. Oznacza to, że urządzenia mobilne potrzebują jeszcze szybszych pamięci, które pozwolą na błyskawiczny zapis danych. Nowe kości UFS 3.0 mają zapewnić transfer na poziomie 2900 MB/s. Przy czym moduły o pojemności 512 GB zaoferują odczyt sekwencyjny z prędkością 2100 MB/s, a zapis 410 MB/s. Samsung już rozpoczął masową produkcję tych kości. Dlatego znajdą się one w składanym Galaxy Fold (cena około 8 700 zł). Przypuszcza się, że pamięć UFS 3.0 dostanie również tegoroczny “notatnik”, czyli Galaxy Note 10.

Samsung szykuje różne warianty kości pamięci UFS 3.0

Galaxy Fold ma być dostępny tylko w jednej wersji pojemnościowej. Z kolei Galaxy Note 10 ma być sprzedawany z kościami 128 GB, 512 GB oraz 1 TB. Czyli dokładnie w takich samych wariantach, w jakich dostępny jest nowy Galaxy S10. Dzięki temu klienci będą mogli wybrać model, który najbardziej pasuje do ich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Pamięć UFS 3.0 będzie stosowana również w innych smartfonach. Samsung sprzedaje je również partnerom, którzy już od pewnego czasu mogą składać zamówienia na nowe pamięci. Dlatego możemy się ich spodziewać w kilku tegorocznych flagowcach. Dotychczasowe plotki wspominają tutaj o nowym OnePlus 7.

Źródło: AnandTech

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.