Smartfony z serii Samsung Galaxy Note rozpoczęły modę na urządzenia z dużymi ekranami. Dlatego wiele osób zastanawia się, kiedy Koreańczycy zaprezentują najnowszy model z rysikiem S Pen. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że Galaxy Note 9 zostanie zaprezentowany 9 sierpnia, a jego sprzedaż rozpocznie się pod koniec tego samego miesiąca.

Samsung ma bardzo regularny cykl wydawniczy, który nie został zakłócony nawet przez problemy z wadliwymi bateriami w Galaxy Note 7. W pierwszym kwartale każdego roku pojawia się nowy flagowiec z serii Galaxy S. Ich prezentacja odbywa w przeddzień barcelońskich targów Mobile World Congress, a sprzedaż rozpoczyna się kilka tygodni później. Natomiast urządzenia z linii Galaxy Note prezentowane są na przełomie sierpnia i września. Samsung stara się to zrobić zawsze przed konferencją Apple, na której pokazywane są nowe iPhone’y. W ten sposób obaj producenci konkurują ze sobą pod kątem ilości sprzedanych urządzeń w ostatnim kwartale danego roku. Jeżeli któremuś powinie się noga, to drugi wygrywa. Tak właśnie było 2 lata temu, kiedy Apple cieszyło się z dobrych wyników sprzedaży iPhone 7, które wynikały z problemów Samsunga z samozapłonami Note 7.

Galaxy Note 9
Render Samsunga Galaxy Note 9 przygotowany przez serwis PhoneArena.

Co ciekawego będzie mieć do zaoferowania Galaxy Note 9?

Jest to bardzo ważne pytanie. Nowy flagowiec Samsunga będzie na pewno niewiele większy od Galaxy S9 Plus oraz będzie posiadać rysik S Pen. Jednak, czy to wystarczy, żeby ludzie zainteresowali się nowym smartfonem Samsunga? Oba flagowce wyposażone będą w te same chipsety oraz ilość pamięci RAM. Note 9 ma również posiadać taki sam podwójny aparat, co Galaxy S9+. W obu urządzeniach będzie zamontowany również ten sam typ wyświetlacza, przy czym ekran w Note 9 będzie mieć przekątną 6,4” (Galaxy S9+ ma wyświetlacz 6,2”). Całkiem możliwe, że większe wymiary zaowocują pojemniejszą baterią. Ostatnie plotki mówią o tym, że Galaxy Note 9 dostanie akumulator 3 850 mAh (w Galaxy S9+ jest to 3 500 mAh).

Nic nie wskazuje również na to, że Samsungowi udało się opanować umieszczania czytnika linii papilarnych pod ekranem OLED. Technologia ta ma pojawić się dopiero w Samsungu Galaxy S10, który pojawi się w przyszłym roku. Dlatego też wszytko wskazuje na to, że urządzenie, które ujrzymy 9 sierpnia będzie lekko odświeżoną wersją Galaxy S9+ z rysikiem.

Źródło: Bloomberg

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.