Xiaomi ma różne ciekawe pomysły na przyciągnięcie do siebie klientów. Jednym z nich jest przezroczysta obudowa w Xiaomi Mi 8 Explorer, która pokazuje komponenty smartfona. Jednak po prezentacji chińczyków część osób zwątpiło w zapewnienia Xiaomi. Niektórzy uważają nawet, że pod przezroczystą obudową znajduje się po prostu naklejka, która imituje wnętrzności smartfona. Jaka jest prawda?

Chińczykom uda się w tym roku przygotować urządzenie, które zasługuje na miano flagowca. Co prawda Xiaomi Mi 8 wygląda na kolejnego klona iPhone X, ale posiada kilka unikalnych (jak na smartfony z Androidem) funkcji. Przy czym Xiaomi przygotowało aż 3 warianty Mi 8, z czego najciekawiej prezentuje się Mi 8 Explorer. Wariant ten posiada trójwymiarowy system rozpoznawania twarzy użytkownika Face ID oraz czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem OLED. Na ocenę tych rozwiązań (tj. ich bezpieczeństwa, szybkości działania oraz dokładności) przyjdzie jeszcze czas po premierze smartfona. Teraz społeczność skupiła swoją uwagę wokół tyłu obudowy flagowca Xiaomi, która jest przezroczysta. Według zapewnień producenta ma ona pokazywać elementy płyty głównej urządzenia. Jednak całkiem możliwe, że to co widzimy, jest po prostu atrapą.

Elementy widoczne z tyłu Xiaomi Mi 8 Explorer mogą być fikcyjną płytą główną

Niektórzy uważają, że Xiaomi zdecydowało się na dość tani chwyt i tylną klapką obudowy znajduje się zwykła naklejka, która imituje komponenty smartfona. Jednakże przedstawiciele producenta zdementowali te doniesienia i oświadczyli, że tył smartfona jest zrobiony z przezroczystego szkła i w górnej części widoczna jest rzeczywista płyta główna. Jednak możliwy jest scenariusz, w którym Xiaomi zdecydowało się na zaprojektowanie dwóch płyt głównych. Jedna z nich byłaby odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie urządzenia, a druga stanowiłaby typową atrapę, która ma za zadanie uatrakcyjnić wygląd smartfona. Zwolennicy tej teorii przywołują tutaj zdjęcia prezentujące wygląd poprzednich urządzeń Xiaomi. Widać na nich wyraźnie, że elementy płyty głównej zakryte są metalowymi płytkami, które zapewniają odprowadzanie ciepła oraz ekranowanie. W ten sposób eliminowane są zakłócenia pomiędzy poszczególnymi układami elektronicznymi.

Aktualnie ciężko jest stwierdzić, czy Xiaomi przeprojektowało płytę główną swojego flagowca w taki sposób, żeby można było ją w efektowny sposób zaprezentować klientom. Być może faktycznie mamy do czynienia z dodatkową atrapą, która ma zapewnić pożądany efekt wizualny. Prawdy dowiemy się dopiero po premierze Xiaomi Mi 8 Explorer, czyli w lipcu. Smartfon ten na pewno trafi na “stół operacyjny” ekipy iFixit, która dokładnie sprawdzi, co znajduje się w środku.

Źródło: The Verge

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.