Gadu-Gadu jest komunikatorem, który lata świetności ma już dawno za sobą. Jednak dalej ma on swoich wiernych użytkowników, którym niedawno wyświetlił się dość ciekawy komunikat. Informuje on o zmianie właściciela usługi, którym została spółka England.pl. W myśl przepisów RODO nowy właściciel komunikatora Gadu-Gadu zostaje również administratorem danych osobowych.

O zmianie właściciela komunikatora Gadu-Gadu dowiedzieliśmy się w połowie marca bieżącego roku. Jednak dalej nie wiemy, jaka jest przyszłość komunikatora, który na stałe wpisał się w historię polskiego Internetu. Na razie wiadomo tylko tyle, że przejęcie Gadu-Gadu nastąpi na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Użytkownicy komunikatora otrzymali niedawno taki komunikat:

Drogi Użytkowniku GG! Uprzejmie informujemy, że w związku ze sprzedażą komunikatora GG, Xevin Consulting Ltd wypowiada Tobie Umowę o świadczenie usługi komunikatora GG, ze skutkiem na dzień 31.07.2018 r. Począwszy od 01.08.2018 r. wszelkie usługi związane z komunikatorem GG będą świadczone przez England.pl Sp. z o.o. W dalszym ciągu będziesz mógł korzystać z komunikatora GG na dotychczasowych zasadach – jeżeli wyrazisz taką wolę, wówczas England.pl Sp. z o.o. zostanie administratorem Twoich danych osobowych.

Obecne konta Gadu-Gadu przestaną funkcjonować 31 lipca 2018 r.

Firma Xevin Consulting wypowiedziała właśnie wszystkim użytkownikom umowy o świadczenie usługi komunikatora Gadu-Gadu. Jednak nie oznacza to, że GG przestanie istnieć. Nowy właściciel dalej zamierza obsługiwać komunikator, ale najpierw obecni użytkownicy muszą wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych osobowych. Procedura ta wynika z obowiązujących od niedawna przepisów RODO.

Źródło: Wykop

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.