Samsung ma dość ciekawą strategię, żeby zadbać o to, aby o jego flagowcach mówiono cały rok. W pierwszym kwartale każdego roku odbywa się premiera nowego urządzenia z serii Galaxy S i jest ono prezentowane w okolicy targów MWC. Natomiast około sześciu miesięcy później, wtedy kiedy swoje nowe produkty prezentuje Apple, odbywa się premiera nowego Galaxy Note. Teraz wszyscy czekają na Galaxy Note 8, a Samsung kusi prezentami, które dorzuci do urządzeń zamówionych w przedsprzedaży.

Samsung Galaxy Note 8 nie będzie tani, jego cena ma oscylować w granicach 4300 złotych. Jest to sporo, ale Koreańczycy przygotowali naprawdę porządny sprzęt. Do premiery nowego flagowca Samsunga zostało zaledwie kilka dni, ale już wiemy o nim niemalże wszystko. Ekran ma mieć przekątną 6,4” i rozdzielczość QHD+ 1440 x 2960 pikseli. Domyślnie pracować będzie z rozdzielczością 1080 x 2220 pikseli, ale będzie można zmienić to w ustawieniach urządzenia. Wersja w Polsce będzie najprawdopodniej napędzana przez chipset Exynos 8995 (taki sam jest w Galaxy S8), który posiada modem LTE kategorii 16 rozpędzający się do 1 Gbit/s. Do tego dochodzi 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane użytkownika, którą będzie można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Osoby, które zamówią Galaxy Note 8 w przedsprzedaży dostaną stację DeX.

Samsung chce w ten sposób zachęcić swoich klientów do wydania pieniędzy, zanim urządzenie zostanie zweryfikowane przez rynek. Po zeszłorocznej aferze z Note 7 ludzie mogą mieć pewne obawy przed kupowaniem kota w worku, ale nie są one uzasadnione. Galaxy Note 8 na pewno nie będzie mieć problemów z samozapłonem baterii. Samsung już przy okazji Galaxy S8 wprowadził nowy proces testowania akumulatorów. Note 8 jest również większy od swojego poprzednika, co również pozwoli na lepsze odprowadzanie ciepła. Dodatkowo akumulator ma mniejszą pojemność, więc ryzyko samozapłonu jest znikome. Dlatego też zeszłoroczne problemy nie powinny w żaden sposób mieć wpływu na podjęcie decyzji o zakupie Galaxy Note 8. Stacja DeX będzie dorzucana do zestawów przedsprzedażowych w Europie. Natomiast w Stanach klienci będą mieli do wyboru zestaw z 256 GB kartą microSD i bezprzewodową ładowarką lub kamerą Gear 360.

Przecieki te pochodzą od Evana Blassa, który jest bardzo wiarygodnym źródłem. Jak do tej pory nigdy się jeszcze nie pomylił. Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany za 2 dni, tj. 23 sierpnia, natomiast w sklepach będzie dostępny od 15 września.

Źródło: Evan Blass (Twitter)

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.