Samsung Galaxy Fold już niedługo trafi do sklepów w wybranych krajach. W Polsce nie będzie on na razie sprzedawany. Dlatego macie jeszcze sporo czasu na podjęcie ewentualnej decyzji o jego zakupie. Na razie muszą Wam wystarczyć pierwsze opinie dziennikarzy, którzy odwiedzili targi IFA oraz recenzja przygotowana przez… Samsunga.

Na razie Galaxy Fold zbiera pozytywne opinie. Jednak wszystkie dotychczasowe doniesienia bazują na kilkuminutowych obcowaniach z pierwszym koreańskim składanym smartfonem. Urządzenie to nie jest nam do końca obce, ponieważ jego pierwszą wersję poznaliśmy dość dokładnie. Niestety kilka dni w rękach recenzentów wystarczyło, żeby znaleźć poważne wady konstrukcyjne. Dlatego Samsung poprosił o zwrot wszystkich urządzeń wysłanych na testy recenzenckie i wstrzymał przedsprzedaż. Inżynierowie wzięli zwrócone egzemplarze na warsztat i odkryli dwa problemy: nieidealną konstrukcję zawiasów oraz nienależycie zabezpieczony składany ekran. Pierwszy problem sprawiał, że do środka składanego smartfona dostawały się drobiny, które rysowały i uszkadzały ekran. Drugi stwarzał ryzyko, że klient mógł pomylić integralną warstwę zabezpieczającego ekran ze zwykłą folią, które trzeba zerwać. Oba problemy zostały rozwiązane. Jak to wyszło? Poniższe nagranie pokazuje sposób, w jaki korzysta się z składanego smartfono-tabletu, którym jest Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold wyprzedał się w Korei lepiej niż ciepłe bułeczki

Koreański operator SK Telekom rozpoczął przedsprzedaż Galaxy Fold już w czwartek. Wszystkie smartfony rozeszły się w ciągu zaledwie 15 minut. Mówi się, że pierwsza pula urządzeń dostępnych w przedsprzedaży mogła wynosić około 1000 sztuk, więc tak duże zainteresowanie nie powinno być dla nikogo niespodzianką.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych Samsung postanowił anulować wszystkie złożone wcześniej zamówienia. Jednak nie oznacza to, że Galaxy Fold nie trafi na tamtejszy rynek. Wręcz przeciwnie. Wszyscy klienci, którzy nie anulowali swoich zamówień wcześniej, otrzymali od Samsunga bon na 250 dolarów do wykorzystania w sklepie online producenta. Całkiem możliwe, że większość osób wykorzysta to jako rabat na składanego smartfona.

Jak już jesteśmy przy zamówieniach, to musicie pamiętać, że Galaxy Fold jest drogim urządzeniem. Wersja LTE jest wyceniona w Europie na 2000 euro, czyli na około 8700 zł. Z kolei wariant z modemem 5G będzie o 100 euro droższy. Zatem jego finalna cena wyniesie około 9200 zł. Jednak i tak jest to mniej, niż trzeba będzie zapłacić za Huawei Mate X, który ma kosztować 2300 euro (około 10 tys. zł).

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.