HTC jest marką, która sama wygasiła swój rynkowy potencjał. Przespali okres największego rozwoju smartfonów na świecie.

Zdaje się jednak, że firma nie chce odejść pod tarczą i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jesienią tego roku na rynku mają pojawić się dwa nowe modele ich telefonów z linii Desire. Będą to HTC Desire 10 Lifestyle i Desire 10 Pro.

Zacznijmy od tego, że jak na możliwości HTC to telefony będą miał bogate możliwości i ciekawy design.

Będzie na czym zawiesić oko. Informację o specyfikacji zamieścił serwis VentureBeat. Będzie to model 5,5 calowy o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i 267 ppi. Wyposażony został w naszą ukochaną grzałkę, czyli czterordzeniowego Snapdragona i 2/3 GB RAM. Pamięć wbudowaną też mamy do wyboru. Dostępna będzie wersja z 16 GB lub wersja z 32 GB pamięci wewnętrznej. Telefon niestety nie obsługuje kart microSD, ale biorąc pod uwagę, że mamy maksymalnie 32 GB i chmury to moim skromnym zdaniem jest to zbędne. Aparat główny ma 13 Mpix, a przedni 5 Mpix. Telefon działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Nie ma niestety żadnych informacji na temat łączności i gabarytów telefonu. Smartfon powinien trafić jednak w gust melomanów, ze względu na wbudowane głośniki HTC BoomSound Hi-Fi Edition. Na dodatek jeszcze obudowy obu smartfonów mają skrywać 24-bitowe przetworniki audio, a do zestawu producent dorzucać ma wysokiej jakości słuchawki. Jest, co wziąć pod uwagę. Telefony także nieźle wyglądają. Front w ogóle nie przypomina ani Samsungów, ani iPhone‘ów. To z jednej strony wada, z jednej zaleta — zależy, kto co lubi. Grafiki promocyjne zdradzają ponadto obecność czytnika linii papilarnych na tylnym panelu, jednak tylko w wersji Pro. W wersji tańszej go zabraknie.

Nowy HTC Desire 10 Lifestyle już na jesień
Nowy HTC Desire 10 Lifestyle już na jesień

Desire 10 Lifestyle i Desire 10 Pro mają mieć swoją premierę we wrześniu.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.