Wygląda na to, że Huawei ma poważne kłopoty. Serwis Let’s Go Digital powołuje się na dwóch niezależnych informatorów, który są zgodni co do planów dotyczących premiery smartfonów z nowej serii Mate 30. Okazuje się, że modele te nie pojawią się w sklepach Europy Centralnej. Dotyczy to również Polski.

Już od jakiegoś czasu krążą po sieci dość wiarygodne plotki sugerujące nie najlepszą przyszłość smartfonów Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Pod koniec sierpnia dowiedzieliśmy się, że modele te będą sprzedawane z Androidem odciętym od aplikacji i usług Google. Oczywiście od razu wszyscy zaczęli wróżyć znikomą sprzedaż tego modelu w Europie. W końcu Europejczycy już się przyzwyczaili do korzystania z Map Google, YouTube, Sklepu Play i innych aplikacji wymagających certyfikacji urządzenia. Co prawda niektórzy uważają, że brak usług Google na smartfonie z Androidem nie jest dużym problemem. W końcu użytkownicy mogą przerzucić się na alternatywne aplikacje. Jednak prawda jest taka, że na niecertyfikowanym Mate 30 mogłyby nie działać nawet płatności zbliżeniowe. Nie możemy zapominać też o tym, że przeciętny użytkownik nie lubi kombinowania i chce, żeby wszystko działało jak należy zaraz po “wyciągnięciu z pudełka”. Dlatego pracownicy Huawei musieli podjąć jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję.

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro nie będą sprzedawane w Europie

Nieoficjalną informację na ten temat uzyskał serwis Let’s Go Digital. Powołuje się on na dwa niezależne źródła z Huawei. Na razie mowa jest o całej serii Mate 30, w skład której wchodzą 3 modele: standardowy, Pro oraz Lite. Jednak całkiem możliwe jest to, że podobny los spotka wszystkie nowe smartfony chińskiego giganta.

Jakiś czas temu pojawiła się plotka, że aplikacji Google zabranie również na składanym Mate X. Cóż, model ten również może nie trafić do polskich sklepów. W końcu kto chciałby wydać na nowoczesnego smartfona 10 tysięcy zł, na którym nie działają podstawowe usługi? Wygląda na to, że jeżeli Donald Trump nie zlituje się nad Huawei i nie pozwoli Chińczykom na współpracę z Google, to chiński gigant pożegna się z europejskim rynkiem. Co prawda Huawei może próbować przekonać do siebie Europejczyków swoim własnym systemem operacyjnym i towarzyszącym mu ekosystemem. Jednak jest to długa i żmudna droga.

Źródło: Let’s Go Digital

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.