Czas pracy na baterii jest jednym z najważniejszych parametrów współczesnych smartfonów. Dlatego Samsung co roku zwiększa pojemność akumulatora w swoich “notatnikach”. Tegoroczny Galaxy Note 10 ma otrzymać baterię o pojemności 4 300 mAh. Byłby to największy akumulator w historii serii Samsung Galaxy Note.

Użytkownicy bardzo by chcieli, żeby ich smartfony miały jak największe baterie. Jednak nie za wszelką cenę. Nieudany eksperyment z Energizer Max Power 18K Pop pokazał, że posiadacze smartfonów cenią sobie również smukłość nowych urządzeń oraz ich niewielką wagę. Dlatego Samsung musi rozważnie balastować pomiędzy grubością, czasem pracy na pojedynczym ładowaniu (w tym zużyciu energii przez poszczególne komponenty) oraz pojemnością akumulatora. Dwa lata temu pokazał się Galaxy Note 8 z baterią 3 300 mAh. Przy okazji premiery Galaxy Note 9 byliśmy światkami dość dużego skoku do 4 000 mAh. Ostatnie doniesienia sugerują, że tegoroczny Galaxy Note 10 będzie miał akumulator o pojemności 4 300 mAh. Bowiem taki właśnie komponent został niedawno zarejestrowany przez koreański ośrodek certyfikacyjny.

Galaxy Note 10 bateria

Niestety Galaxy Note 10 nie będzie Samsungiem z najpojemniejszą baterią

Klienci Samsunga przyzwyczaili się do tego, że jesienią każdego roku ukazywał się na rynku Galaxy Note, który był ulepszoną wersją wydanego pół roku wcześniej Galaxy S. Przy czym ulepszenia te sprowadzały się m.in. do trochę większego ekranu, pojemniejszej baterii oraz polepszonej optyki. W tym roku Samsung wypuścił aż trzy modele Galaxy S10. Z kolei w niektórych krajach pojawi się jeszcze dodatkowo ulepszony Galaxy S10 5G. Dlatego przed zespołem odpowiedzialnym za Galaxy Note 10 stoi bardzo trudne zadanie.

Galaxy Note 10 będzie miał pod górkę. Akumulator 4 300 mAh może być największym w historii tej serii. Jednak nie zmienia to faktu, że Samsung posiada w swoim portfolio modele z pojemniejszymi bateriami. Wspomniany Galaxy S10 5G ma akumulator 4 500 mAh. Model ten posiada również 6,7-calowy ekran, którego nie powstydziłby się żaden smartfon z rysikiem. Z kolei Galaxy Fold, który prędzej czy później pojawi się w sklepach, posiada dwa akumulatory o łącznej pojemności 4 380 mAh.

Jeśli powyższe przypuszczenia okażą się prawdą, to na Galaxy Note 10 skuszą się głównie osoby, które nie będą mogły kupić Galaxy S10 5G lub będzie im zależeć na rysiku. W końcu Note 10 będzie sprzedawany w każdym kraju, a Galaxy S10 5G tylko tam, gdzie operatorzy wprowadzą nową technologię.

Źródło: GalaxyClub

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.