CES 2020 jest jedną z najważniejszych imprez technologicznych tego roku. Dlatego też firma należąca do brata słynnego barona narkotykowego Pablo Escobara chciała na tych targach zaprezentować swojego “innowacyjnego” składanego smartfona. Jednak tani Escobar Fold 1, który niby jest konkurencją dla Samsunga Galaxy Fold, nie pojawi się na tegorocznych targach CES.

O ile największym wydarzeniem dla rynku mobilnego są targi MWC (Mobile World Congress), które odbywają się w Barcelonie, to wielu producentów smartfonów chce zaistnieć również na targach CES w Las Vegas. Impreza ta jest mniej ważna, ale jednocześnie bardzo istotna. Wynika to z prostego faktu. Mianowicie co roku na targach MWC (lub dzień przed nimi) Samsung prezentuje nowego flagowca z linii Galaxy S. Równie aktywni są inni duzi producenci urządzeń mobilnych. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że Escobar Inc wolało odpuścić sobie tę imprezę i pokazać się na targach CES w Las Vegas. Jednak plan ten się nie sprawdził. Organizatorzy odmówili firmie brata Pablo Escobara.

Czy Escabor Fold 1 stanowi zagrożenie dla Samsunga i innych?

Z takiego założenia wychodzi Olof Gustafsson, CEO Escobar Inc. Oficjalnie jego firma nie dostała stoiska na targach CES 2020, ponieważ “nie jest zbyt dobrze dopasowana” do programu imprezy. Niestety nie wiemy, co to dokładnie oznacza. Być może organizatorzy obawiali się, że Escobar Inc wyśle na targi zbyt skąpo ubrane hostessy lub też modelki, które można podziwiać w materiałach promocyjnych firmy. Jednak Olof Gustafsson w rozmowie z CNET wysnuł inne argumenty. Jego zdaniem Escabor Fold 1 stanowi zbyt duże zagrożenie dla Samsunga, który ma wpływ na decyzje organizatorów.

“Samsung i pozostałe główne firmy technologiczne podważają nasze wysiłki i wyraźnie postrzegają nas jako główne zagrożenie dla ich istnienia. Dlatego nie chcą oni bezpośrednio skonfrontować się z nami i naszymi produktami” – Olof Gustafsson, CEO Escobar Inc (tłumaczenie własne).

Jednak mało kto z wierzy w to, że Escabor Fold 1 może być godnym rywalem dla Samsunga Galaxy Fold, Huawei Mate X czy też Motoroli Razr. Z wierzchu wygląda on tak samo, jak chiński Royole FlexPai. Oprócz wyglądu łączy je również taka sama specyfikacja.

Escabor Fold 1
Escabor Fold 1
Royole FlexPai
Royole FlexPai

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi urządzeniami sprowadza się do ceny. Escobar Fold 1 ma kosztować jedynie 350 dolarów. Z kolei Royole FlexPai był wyceniany od 1300 dolarów do 1850 dolarów w zależności od opcji. Jednak CEO Escobar Inc w rozmowie z CNET zaprzeczył, że są to te same urządzenia.

Cóż, wygląda na to, że musimy jeszcze poczekać na to, żeby przekonać się czym tak naprawdę jest Escobar Fold 1. Niektórzy wręcz twierdzą, że może być to przekręt, ponieważ niemożliwe jest wyprodukowanie tak wyposażanego składanego smartfona w tak niskiej cenie.

Źródło: CNET

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.